Громадськість обговорила урядову ініціативу та стан розвитку культурної галузі

27.10.2017 10:30:56
Громадськість обговорила урядову ініціативу та стан розвитку культурної галузі

 

 

26 жовтня відбулося чергове засідання Громадської ради участь в якому крім членів дорадчого органу взяли заступник голови райдержадміністрації Ольга Вакулич, начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Анна Нечпал, начальник відділу культури райдержадміністрації Юлія Калініченко, в.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в Каховському районі Шелест Ганна, начальник Каховської державної районної лікарні ветеринарної медицини Бондарчук Володимир, представники місцевої преси та цільової категорії громадськості.

На громадське обговорення було винесено питання можливості забою тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення, на бойнях, які знаходяться під державним контролем. Обґрунтування та необхідність законодавчого врегулювання заборони подвірного забою, як такого, що сприяє поширенню епізоотичної африканської чуми свиней були доведені фахівцями відповідних служб.

Дана ініціатива Уряду була підтримана учасниками обговорення та запропоновано активізувати проведення роз’яснювальної роботи фахівцям ветеринарної медицини серед населення та підприємців з використанням тематичних листівок та розмістити тематичні матеріали в місцевій пресі.

З метою виявлення проблем, винайдення шляхів їх вирішення та налагодження зв’язків із галузевим кураторами культурної галузі району на засідання було запрошено начальника профільного структурного підрозділу райдержадміністрації.

Основним питанням для розгляду стали нагальні проблеми у сфері розвитку культури району сьогодення та труднощі галузі пов’язані із процесом децентралізації. Начальник відділу культури Юлія Андріївна розповіла про першочергові завдання закладів культури в умовах реформ, ознайомила присутніх із мережою закладів та проведеною роботою на їх утримання а також окреслила низку невирішених проблем, серед яких небажання або неспроможність місцевої влади у поліпшенні матеріально-технічного стану сільських закладів культури, що суттєво впливає на якість надання повноцінного культурного обслуговування сільських мешканців. «Крім того існують проблеми недостатнього бюджетного фінансування, забезпеченості професійними кадрами що вимагає гострої потреби у зміні та визнанні пріоритетних напрямків розвитку культури, які б забезпечили ефективне функціонування галузі в нових умовах - зазначила доповідач та запевнила в тому, що більшість вищезазначених проблем можливо вирішити за умови ефективної підтримки з боку владних структур всіх рівнів, виділення коштів на проведення значущих для краю культурно-мистецьких заходів та поліпшення матеріально-технічної бази тощо. 

 В ході засідання розглянута можливість втілення в життя громадської ініціативи щодо виготовлення тематичного банеру в національному стилі який слугуватиме прикрасою для глядацької зали під час проведення заходів та  підкреслить національну приналежність районного будинку культури як осередку культурно-масового дозвілля.

Про основні проблемні питання роботи закладів культури в умовах децентралізації більш детально зупинилася  Ольга Вакулич, висловивши своє занепокоєння долею народних творчих колективів та заручившись підтримкою громадськості у пошуках порозуміння місцевої влади в новостворених громадах щодо необхідності збереження існуючої мережі закладів культури та національного надбання.

Результатом конструктивного діалогу стало підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між відділом культури та Громадською радою що дасть змогу координувати спільні зусилля на створення сприятливих умов для реалізації поставлених завдань для  досягнення спільної мети та стане запорукою подальшої плідної роботи.

Роз’яснення щодо дотримання законодавчих актів в частині використання державними службовцями державної мови під час виконання своїх посадових обов’язків надала начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Анна Леонідівна, відмітивши те, що застосування працівниками органів влади району української мови у повсякденній роботі стало не лише їх обов’язком, а головне бажанням говорити українською та  використовувати її повсякчас.

На завершення засідання голова громадської ради Олександр Назарук привітав з днем народження іменинників за минулий період, висловивши їм щирі слова вдячності за активну громадську позицію.

 

 

 

 

 

Корисні посилання