Херсонщина продовжує приймати абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму

25.09.2017 12:16:56
Херсонщина продовжує приймати абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму

Сьогодні, 25 вересня, в управлінні освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації його начальник Євген Криницький разом з керівниками вищих навчальних закладів області й громадських організацій провів прес-брифінг щодо вступу у 2017 році абітурієнтів та студентів з АР Крим до вишів Херсонщини.

Євген Криницький поінформував, що Херсонщина належить до чотирьох областей Півдня України, у яких 32 вищі навчальні заклади приймають абітурієнтів з тимчасово окупованого півострова.

Так, у Херсонській області кримські студенти можуть навчатися у Херсонському державному університеті, Херсонському національному технічному університеті, Херсонській державній морській академії та з липня цього року в Херсонському державному аграрному університеті.

При цих вишах працюють освітні центри «Крим – Україна», в яких надається консультаційна допомога й здійснюється супровід абітурієнтів з АР Крим щодо вступу на навчання до вишів (які продовжили їх прийом до 1 жовтня 2017 року).

«До освітніх центрів  у цьому році звернулася 761 особа», - зазначив начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький.

Для розуміння загальної ситуації з навчанням кримських студентів на Херсонщині Євген Криницький навів статистичні дані, які показують, що у 2016 році на отримання освіти за різними формами навчання вступила 91 особа, а вже у поточному році кількість бажаючих отримати українську вищу освіту збільшилася майже у два рази (167 осіб). Для таких абітурієнтів діє пільгова форма вступу.

«З однієї тисячі дітей, які виїхали з території Криму після окупації, 17 відсотків на сьогоднішній день навчається в освітніх закладах Херсонщини. Молодь і їх батьки бачать можливість своєї реалізації в Україні, до того ж враховуючи нещодавне надання їй безвізового режиму. Така спільна інформаційна робота управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, керівників вищих навчальних закладів і представників громадськості здійснила ще один рішучий крок для деокупації Криму», - впевнений Євген Криницький.

Він також звернув увагу, що незважаючи на те, що підсумки про загальну картину вступу кримських студентів до всіх вишів України ще не підбито (вступна кампанія 2017 року не завершена), можна сміливо говорити про лідерство Херсонщини у наданні освіти для абітурієнтів з АР Крим.

«До кожного потенційного студента застосовується індивідуальний підхід, адже є ті, хто вступає на перший курс і ті, хто попередньо розпочав отримання вищої освіти в Криму й існує академічна різниця в університетських дисциплінах. Але ніхто не залишається без уваги», - запевнив Євген Криницький.

Представник сектору Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України у Херсонській області Денис Чистяков також зауважив, що безпека громадян з АР Крим гарантована, добре налагоджено роботу з прикордонниками на КПВВ області й Міграційною службою. Не потрібно вірити чуткам і розповідям про неоднозначне ставлення місцевих до кримчан, адже люди самі бачать позитивну й спокійну ситуацію на Херсонщині.

Начальник управління освіти, науки та молоді ОДА, підсумовуючи, запевнив: «Херсонщина радо зустрічає абітурієнтів з Криму й готова підтримувати наших українців з тимчасово окупованої території. Кожен бажаючий може отримати як вищу, так і середню базову й професійно-технічну освіту, аби згодом працювати на благо України та її громадян. Ми продовжуватимемо ґрунтовну інформаційну програму й завжди готові надати консультативну допомогу».Корисні посилання