Херсонщина прозвітувала про досвід впровадження інклюзивної освіти

25.01.2019 15:01:29
Херсонщина прозвітувала про досвід впровадження інклюзивної освіти

25 січня у Києві відбулася Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти за участі Президента України Петра Порошенка та Першої леді Марини Порошенко.
Три роки тому в Україні розпочалося впровадження інклюзивної освіти, і наразі триває системне впровадження цієї реформи у всіх регіонах України, зокрема на Херсонщині.
На початку засідання Петро Порошенко зазначив:«Інклюзія – це не лише для дітей з особливими потребами. Інклюзія – це не лише для їхніх родин, батьків. Інклюзія – це для всіх нас, громадян України, для нашої держави. Це характеристика нації на те, чи складає вона іспит на європейськість. Це одна з тих реформ, які змінюють не окремий сектор економіки чи державного управління. Це частина найважливішої,  і я мушу сказати, найскладнішої, але водночас найпотрібнішої реформи, бо полягає вона в тому, що ми перетворюємо і змінюємо саме суспільство українське».
Крім того, Глава держави відзначив активну роботу в процесі впровадження інклюзії місцевих громад і подякував їм за це.
За словами дружини Президента Марини Порошенко, яка піклується про дітей з особливими освітніми потребами, упродовж останніх трьох років Україна у впровадженні інклюзивної освіти пройшла шлях, який європейські держави проходили десятиліттями.
«Згідно з останніми даними, майже кожна четверта школа в Україні впроваджує інклюзивний принцип навчання. Безумовно, така тенденція впевнено наближає нас до європейських стандартів життя. Сьогодні в Україні від реформи інклюзивної освіти залежить доля майже одного мільйона дітей», - наголосила Марина Порошенко.
Про стан впровадження інклюзивної освіти в Херсонській області присутнім доповів голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв:
«Протягом трьох років кількість закладів загальної середньої освіти Херсонської області, в яких впроваджується інклюзивна форма навчання, збільшилася на  51 одиницю. Тепер 444 дитини Херсонщини з особливими освітніми потребами здобувають освіту в класах з інклюзивною формою навчання, яку забезпечує 101 навчальний заклад. З метою надання якісних освітніх послуг постійно здійснюється перепідготовка та підвищення кваліфікації педагогічних працівників».

                                    
Також Андрій Гордєєв зазначив, що активно інклюзія впроваджується у Бериславському, Білозерському, Генічеському, Олешківському районах та в м. Херсоні, а у 2018-2019 навчальному році до них долучились навчальні заклади м.Гола Пристань, Нововоронцовського, Верхньорогачицького, Каховського, Нижньосірогозького районів та Кочубеївської ОТГ. 
У закладах освіти створюються ресурсні та сенсорні кімнати.
Щодо закладів дошкільної освіти, то у 2018-2019 навчальному році відкрито 8 інклюзивних дошкільних груп для 21 дитини з особливими потребами, в тому числі з інвалідністю (м.Херсон, м.Каховка, Білозерський р-н, Станіславська ОТГ). 
Крім того, в області створено 8 інклюзивно-ресурсних центрів у Херсоні, Каховці, Новій Каховці, Бериславському, Голопристанському, Новотроїцькому, Скадовському та Олешківському районах.
«Пріоритетом обласної влади на 2019 рік є розширення мережі інклюзивно-ресурсних центрів, відкриття ресурсних кімнат. Планується створити 2 інклюзивно-ресурсних центри у Білозерському та Генічеському районах, та 42 ресурсні кімнати» - наголосив у своєму виступі голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

                                    



Корисні посилання