Херсонські педіатри вчаться новому і здобувають міжнародні сертифікати

22.02.2019 11:52:49
Херсонські педіатри вчаться новому і здобувають міжнародні сертифікати

22 лютого в готельному комплексі «Фрегат» відбувся тренінг-практикум з міжнародною акредитацією для педіатрів, сімейних лікарів і терапевтів області «Імплементація міжнародних протоколів у педіатричну практику». Захід організували група компаній «МедЕксперт» разом з Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика та Департаментом охорони здоровя Херсонської облдержадміністрації.

Відкривала тренінг головний експерт з педіатрії Департаменту охорони здоров’я Тетяна Карчевич: «Імплементація міжнародних протоколів у педіатричній практиці - це вже другий досвід проведення семінару, адже перший семінар з міжнародною сертифікацією був проведений наприкінці листопада минулого року. Традиція продовжується. На жаль, не всі наші лікарі-педіатри мають можливість брати участь у національних конференціях з міжнародною участю. З 2020 року планується впровадження нових сертифікації, ліцензування і атестації медичних працівників, а тому треба збирати і накопичувати сертифікати».

Наукова програма тренінгу-практикуму складалася з 15 доповідей провідних науковців в медицині, докторів медичних наук, професорів НМАПО ім.. П. Л. Шупика Вячеслава Бережного, Галини Бекетової, Марини Маменко, Людмили Квашніної, а також докторів медичних наук, професорів НМУ ім.. О. О. Богомольця Сергія Крамарьова і Ганни Зайченко, фахівців ДУ «ДМА МОЗ України» кандидата медичних наук Олени Агафонової і доктора медичних наук, професора Олександра Абатурова, доктора медичних наук, заслуженого лікаря України Інни Гогунської та молодшого наукового співробітника ДУ «ІПАГ імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України» Ірини Майдан.

Тематика доповідей стосувалася діагностики та лікування найбільш поширених дитячих захворювань: ГРВІ, кропив’янки, інфекцій верхніх дихальних шляхів, гастроінтестинальних розладів, порушень кишкового гомеостазу, тощо.

У доповіді Вячеслава Бережного були представлені результати досліджень, що засвідчили переваги застосування сучасної фітотерапії для лікування ГРВІ і попередження ускладнень. За його словами, препарати, що поєднують екстракти фіалки триколірної, первоцвіту весняного, бузини чорної, вербени лікарської, чебрецю, солодки, шавлію, плюща мають доведену протизапальну, противірусну і антибактеріальну дію. Проте відвари трав – безнадійно застаріли. В інших доповідях були детально розглянуті клінічні випадки різних захворювань дітей і підходів до лікування.

По завершенню заходу в залежності від часу, який лікарі провели на тренінгу, вони отримали або лише національний сертифікат, або і національний, і міжнародний.

Корисні посилання