Колегія Департаменту охорони здоров`я

25.05.2017 19:50:15
Колегія Департаменту охорони здоров`я

25 травня в конференц-залі Центру діагностики обласної клінічної лікарні зібралися головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області на колегію Департаменту охорони здоров`я обласної державної адміністрації.

 На порядок денний засідання були винесені питання про стан малюкової смертності за підсумками першого кварталу 2017 року, про стан реалізації урядової програми «Доступні ліки», про медичне забезпечення ветеранів війни, учасників АТО, про виконання програм протидії захворюванню на туберкульоз та інші.

Найбільш детально розглядалося питання стосовно малюкової смертності. Про це звітувала головний позаштатний педіатр Департаменту Тетяна Карчевич разом з співдоповідачами акушер-гінекологом Юрієм Германом та головним лікарем дитячої обласної клінічної лікарні Інною Холодняк.

За підсумками 4 місяців 2017 року показник малюкової смертності в області зріс на 44% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Зареєстровано 41 випадок проти 26. «Слід зазначити, що зареєстровано 2 випадки смерті дітей з інших областей. Не було випадків смерті в 8-ти районах (Великолепетиський, Горностаївський, Верхньорогачицький, Високопільський, Каланчацький, Голопристанський, Нижньосірогозький, Великоолександрівський) та м.Нова Каховка. Найвищий показник малюкової смертності в Іванівському районі», - зауважила Тетяна Карчевич.

Серед причин такої ситуації названо недостатнє технічне та кадрове забезпечення закладів. Відразу на засіданні колегії представлено проект наказу Департаменту стосовно  проведення детального аналізу кожного випадку малюкової смерті та вжиття заходів щодо усунення причин.

Про реалізацію на Херсонщині урядової програми «Доступні ліки» звітувала головний позаштатний терапевт Департаменту Людмила Климюк. За її словами, на відшкодування вартості ліків для 295 тис. хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет виділено більше 13 млн. гривень.

Вже виписано 56 711 рецептів, але в деяких районах виплати аптечним мережам затримуються. Повністю або майже повністю відшкодовано кошти аптекам в Високопільському, Нововоронцовському та Чаплинському районах.         Стосовно медичного забезпечення ветеранів війни та учасників АТО була відзначена позитивна динаміка по основним показникам, в тому числі і по фінансуванню. Начальник госпіталю інвалідів та ветеранів війни Валерій Тимошенко закликав активізувати роботу щодо профілактичних медичних оглядів демобілізованих учасників АТО, адже за перший квартал 2017 року оглянуто лише 15%.

Однією з проблем протитуберкульозної служби області є відсутність нових обласних та районних програм протидії туберкульозу. Програма, що діяла у 2012-2016 роках, принесла свої плоди: захворюваність на туберкульоз знизилась на 30,2%, поширеність – на 40,7%, смертність – на 27%. Головний позаштатний фтизіатр Департаменту Галина Коваль відзначила, що на даний час туберкулінодіагностикою охоплено лише 66% дитячого населення, що в умовах епідемії недостатньо. Також залишається проблема із зростанням кількості мультирезистентного туберкульозу та туберкульозу поєднаного з ВІЛ-інфекцією.

Під кінець засідання головуючий, директор Департаменту охорони здоров`я Віктор Короленко звернув увагу присутніх на необхідність покращити роботу первинної ланки надання медичної допомоги під час літнього оздоровчого сезону, особливо в курортних районах області.

Корисні посилання