Колегія Департаменту охорони здоров`я обласної державної адміністрації

12.10.2017 12:48:37
Колегія Департаменту охорони здоров`я обласної державної адміністрації

12 жовтня в конференц-залі обласної клінічної лікарні відбулась колегія Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації під головуванням Віктора Короленко.

Протягом 2 годин роботи члени колегії розглянули усі заплановані питання: про підготовку закладів охорони здоров`я області до роботи в осінньо-зимовий період, про стан організації надання невідкладної кардіологічної допомоги хворим на гострий коронарний синдром, проаналізували показники малюкової смертності та результати візиту представників Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією та інше.

Фахівці запевнили, що усі 595 об`єктів охорони здоров`я до зимових холодів готові, освоєно 13 млн. грн, проте ще не усі акти готовності закладів надані. Є проблеми з вузлами обліку, джерелами безперебійного живлення, які будуть вирішені найближчим часом. «При зниженні температури у приміщенні нижче 16 градусів треба розпочинати опалення. Насамперед у пологових відділеннях, реанімації та дитячих відділеннях», - наголосив Віктор Короленко.

Оцінюючи надання допомоги при гострому коронарному синдромі, головний позаштатний фахівець Департаменту зі спеціальності «інтервенційна кардіологія» Світлана Журавська відзначила недостатність використання системи «Телекард», яка покращує діагностування інфаркту. За її словами, протягом 9 місяців 2017 року зросла кількість первинних коронарних втручань, але значно зменшилась кількість тромболітичної терапії.

Показник малюкової смертності в області наразі покращився і складає 7,66 на 100 тис. народжених живими проти 10,2 за 9 місяців минулого року. «У 3-х районах області: Високопільському, Великоолександрівському, Горностаївському – не допущено жодного випадку малюкової смертності. Найвища смертність зафіксована в Іванівському, Верхньорогачицькому та Олешківському районах», - зазначила головний позаштатний педіатр Департаменту Тетяна Карчевич.

Про результати візиту до Херсонської області представників Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією доповідала Наталя Риженко, головний лікар Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Серед зауважень: пізнє виявлення первинних ВІЛ-інфікованих, низька настороженість щодо ВІЛ первинної ланки надання медичної допомоги, недостатнє охоплення лікуванням ВІЛ-інфікованих, тощо. Захворюваність на ВІЛ по області складає 42,5 на 100 тис. населення, по Херсону – 43,5%.

Крім основних питань, розглядались результати виїзної роботи фахівців обласного онкодиспансеру, яка має значні результати: у Верхньорогачицькому районі виявлено у 2 рази більше хворих, а рівень занедбаності знизився із 40% до 25. В інших районах захворюваність теж зросла, а значить покращилась діагностика онкозахворювань. Щоправда, за словами головного лікаря онкодиспансеру Ірини Сокур, районну владу доводилося змушувати організовувати потік хворих і готуватися до приїзду лікарів. У наступному році виїзна робота буде продовжена.

Корисні посилання