Мистецтво лікування: післядипломний курс професійного вдосконалення

26.04.2018 13:01:32
Мистецтво лікування: післядипломний курс професійного вдосконалення

Професія лікаря вимагає постійного вдосконалення вмінь, знань та навичок, адже змінюються підходи до терапії, з`являються нові, сучасніші медикаменти. Щоб познайомити лікарів регіонів з інноваціями Міністерство охорони здоров`я України спільно з фахівцями медичних вузів і владою на місцях організовує спеціальні тренінги.

26 квітня такий тренінг, а саме Всеукраїнська тренінг-програма для лікарів «Мистецтво лікування: післядипломний курс професійного вдосконалення», пройшов у Херсоні в конференц-залі ТК «Фрегат».

«Цей захід проводиться вже не вперше. Знову ми отримаємо величезне задоволення від спілкування з колегами, від отримання інформації, від плідної праці. Я впевнена, що кожен винесе звідси ту інформацію, яка йому зараз найбільше необхідна», - сказала, відкриваючи тренінг, головний експерт Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації зі спеціальності «Терапія» Людмила Климюк.

Наукова програма заходу включала 33 доповіді провідних медичних експертів Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, Харківського національного медичного університету, Дніпропетровської медичної академії, Одеського державного медичного університету.

До розгляду було обрано питання внутрішньої медицини, лікування та профілактики внутрішніх хвороб, первинної та вторинної профілактики хронічних неінфекційних захворювань у практиці сімейного лікаря та практичні аспекти контролю симптомів у внутрішній медицині.

Професор Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця Ольга Барна в доповіді «Якість життя пацієнтів з цереброваскулярною патологією» розповідала як тривала неконтрольована артеріальна гіпертензія призводить до розвитку гіпертензивної енцефалопатії, яка в свою чергу спричиняє порушення пізнавальних функцій і рухові порушення.

Про сучасні тенденції в діагностиці та лікуванні гельмінтозів йшлося в доповіді професора Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика Олександра Дуди. Він зазначив, що в Україні зустрічаються 29 видів гельмінтозів: 73,7% - ентеробіоз, 22,4% - аскаридоз, 3,3% - трихоцефальоз. Офіційно щороку реєструється 300-400 випадків гельмінтозів, з них 80% - у дітей.

Як діагностувати і лікувати синдром хронічної втоми слухачі дізналися з доповіді професора Одеського державного медичного університету Олени Волошиної. За її словами, основними причинами цього стану є стрес, дефіцит магнію та дисбаланс імунної, ендокринної систем.

Виступали і херсонські фахівці: завідувач нейрохірургічного відділення обласної клінічної лікарні Олексій Леонтьєв, головний міський кардіолог Любов Миргородська, головний міський алерголог Вікторія Нахашова і завідувач гастроентерологічного відділення обласної клінічної лікарні Галина Короленко.

Окрім доповідей учасники тренінгу мали змогу пройти безкоштовні обстеження і визначити індивідуальний серцево-судинний ризик за модифікованою шкалою SCORE, зробити ліпідограму, денситометрію і глюкометрію.

По завершенню заходу розігрувалися призи: річні передплати на журнали «Мистецтво лікування», «Ліки України» і глюкоментри.

Корисні посилання