На «Таврійських горизонтах» презентували авіаційний потенціал Херсонщини

21.09.2018 12:13:48
На «Таврійських горизонтах» презентували авіаційний потенціал Херсонщини

Під час ХІ Міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти» відбулася стратегічна сесія «Херсонщина - економічний розвиток й інвестиційний клімат «на кордоні», модератором якої виступив Андрій Гордєєв, голова Херсонської облдержадміністрації. Під час обговорення особливу увагу присутні приділили розвитку міжнародного аеропорту «Херсон». Так, керівник області впевнений, що розвиток летовища напряму залежить від залучення коштів інвестора, а саме від впровадження державно-приватного партнерства. До речі, відповідний законопроект вже пройшов перше читання у Верховні Раді України. Також Херсонська обласна рада на сесії підтримала ініціативу Херсонської обласної державної адміністрації про оголошення конкурсу на залучення приватного інвестора у Міжнародний аеропорт «Херсон».

На стратегічній сесії презентувати авіаційну складову Херсонської області довелося Євгену Трескунову, засновнику і партнеру ТОВ «Авіаплан». Він зазначив, що для зростання пасажиропотоку необхідні наступні фактори: соціальне забезпечення населення в зоні обслуговування, динамічний розвиток економіки, активні інвестиції і туристичний потенціал.

 

За рейтингом Міністерства економічного розвитку і торгівлі у Херсонщини в частини економіки, інвестицій і соціальних показників все добре і спостерігається позитивна динаміка відносно інших областей України. У 2017 році зафіксовано поліпшення на три позиції за загальноекономічними показниками, за залученням інвестиції область посіла 7 місце (2016 року було 19 місце). А що стосується капітальних інвестицій, то Херсонська область посіла перше місце за темпами залучення капітальних інвестицій у розвиток інфраструктурних проектів. 
Зазначимо, що наразі аеропорт «Херсон», окрім чартерних рейсів, приймає два регулярних на Київ від МАУ та на Стамбул від Турецьких авіаліній. За результатами 2016 року, напрямок Херсон-Стамбул у Турецьких авіаліній показав найкращий показник за комерційною завантаженістю рейсів, що підтверджує перспективність напрямку. 

Не варто забувати, що зоною обслуговування аеропорту «Херсон» є окупований Крим, і херсонське летовище – це єдині легальні ворота для тих, хто дотримується міжнародного законодавства і подорожує в Крим чи з Криму. За оцінками експертів 15% пасажиропотоку подорожують на Крим чи з нього. 
Під час виступу Євген Трескунов навів цікаві дослідження державно-приватного партнерства на прикладі регіональних аеропортів, які цього року зробило ЄБРР. Так, за прогнозами пасажиропотоків з урахуванням оптимістичного сценарію очікується, що за 5-6 років аеропорт «Херсон» зможе досягти 1 млн. пасажирів. При розрахунку цих показників експерти враховували маркетингову позицію у просуванні потенціалу летовища, яку демонструє керівництво Херсонської області, аеропорту та Міністерства інфраструктури України. А за 15 років аеропорт «Херсон» зможе приймати по 2 млн чоловік на рік. 

Євген Трескунов запевняє, що це не фантастичні цифри. Адже аналогічний досвід розвитку мають регіональні аеропорти Болгарії, Туреччини. 
Не варто забувати, що аеропорт – це вантажний потенціал, який залежить від економіки регіону. Щодо Херсонщини, то авіація буде корисною у транспортуванні морепродуктів, фруктів і овочі. 
Євген Трескунов резюмував: «Херсонщина – авіаційна, і міжнародний аеропорт «Херсон» вартий, щоб вкладати інвестиції. В області виробляються надлегкі літаки з європейською та американською ліцензіями. Поєднуючи це зі Скадовським аеродромом, можна говорити, що він має великі перспективи».Корисні посилання