На Херсонщині відкрили виставку присвячену пам’яті жертв Катинської трагедії

11.04.2019 17:08:32
На Херсонщині відкрили виставку присвячену пам’яті жертв Катинської трагедії

Сьогодні, 11 квітня, в  Херсонському обласному художньому музеї ім. О. Шовкуненко відбулося відкриття виставки, присвяченої пам’яті загиблих польських військовополонених, які стали жертвами жорстоких сталінських репресій.

Виставка «Катинський злочин: Правда і пам’ять» підготовлена ​​Музеєм Незалежних Традицій і об’єднанням «Катинська родина» м. Лодзь (Польша). Вона розкриває істину катинського злочину, а також є шаною вбитим у Катині, Харкові та Твері польських військовополонених в таборах в Козельську, Старобільську і Осташкові. 

Про історію і наслідки катинського злочину, а також про передумови створення презентованої виставки присутнім розповіли представники Генерального Консульства республіки Польщі в Одесі, директор Херсонського обласного художнього музею ім. Шовкуненко Аліна Доценко.

«Квінтесенція виставки полягає у її назві —  «Правда і пам’ять». Історичні умови та наслідки катинського злочину тісно пов’язані з історією України. Мета даної виставки — спонукати людей усвідомити всю трагедію історії та не повторювати минулих помилок», — зазначила у своєму виступі Аліна Доценко.

Присутній на виставці заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь наголосив, що майже 80 років тому радянська влада вчинила один із найбільших своїх злочинів – розстріл ні в чому не винних людей.

«Ми маємо не лише пам’ятати про це, а й засуджувати це зло. Сьогодні, вшановуючи пам’ять жертв Катинської трагедії, необхідно докласти усіх зусиль, щоб таке не повторилося в майбутньому», – підкреслив Андрій Балонь.

Виставка вже кілька років подорожує Україною і вже відбулася в Києві,  Одесі, Миколаєві. В її експозиції можна побачити листи, сімейні фотографії загиблих, а також історичні документи, що свідчать про навмисність скоєного злочину.

Довідково. Катинський розстріл — масові страти польських громадян, здійснені органами НКВС СРСР у Катинському лісі (Смоленська область), поблизу села Катинь навесні 1940 року. Жертвами злочину стали 22 тисячі польських громадян. Керівництво СРСР до 1990 року заперечувало свою причетність до цих розстрілів. Відповідно до радянської офіційної версії, польські громадяни були розстріляні в Катині у 1941 році німецькими окупаційними військами.



Корисні посилання