На Херсонщині завершено третій етап спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

21.02.2018 11:30:23
На Херсонщині завершено третій етап спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

З вересня 2014 року по вересень 2017 року на території області впроваджувався третій етап спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (Проект МРГ).

Діяльність Проекту МРГ була спрямована на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в пріоритетних сферах діяльності громад, таких як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання, розвиток малого аграрного бізнесу.

З початку Проекту МРГ було охоплено 11 районів області: Бериславський, Великолепетиський, Верхньорогачицький, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Нижньосірогозький, Нововоронцовський, Новотроїцький, Скадовський, Чаплинський.

За 3 фазу Проекту МРГ було реалізовано:

  • 14 проектів з економічного компоненту (СОК) на загальну суму – 4 973 902 грн., з яких внесок Проекту – 3 909 935 грн., внесок членів СОК – 928 967 грн., внесок місцевих органів влади – 135 000 грн.;
  • 33 проектів громад різних напрямків на загальну суму 10 020 000 грн., з яких внесок Проекту – 7 225 000 грн., внесок бюджету всіх рівнів – 2 310 000 грн., внесок ГО – 482 000 грн.

Загалом за третю фазу Проекту МРГ в районах області реалізовано 47 проектів різних напрямків на загальну суму 14 993 902 грн., з яких внесок Проекту – 11 134 935 грн., внесок бюджетів всіх рівнів – 2 445 000 грн., внесок членів ГО і СОК – 1 410 000 грн.

У результаті реалізації проектів МРГ в населених пунктах області відновлено дитячі садки та школи, медичні пункти, доступ до якісної води, енергозберігаюче вуличне освітлення, впроваджено місцеві ініціативи, проведені тренінги з фінансового управління та управління проектом для членів громад, представників місцевої влади.

        

Також покращено умови ведення сільського господарства через об’єднання в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК). У рамках Проекту МРГ створено та підтримано 4 СОК: СОК «Обрій» та СОК «Каїр» (Горностаївський район), СОК «Перлина Григорівки» (Чаплинський район), СОК «Марфушка» (Скадовський район).

Такі ініціативи успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.

Крім того, за період реалізації Проекту МРГ проведено 135 семінарів – тренінгів з планування, управління, організаційному розвитку, підготовки та впровадженню мікропроектів, проектної діяльності, семінарів з впровадження енергоефективних заходів та децентралізації у районах-партнерах.

Також в районах-партнерах Проекту МРГ проведено 72 засідання Форумів місцевого розвитку, в рамках яких були оперативно вирішені проблемні питання, затверджені мікропроекти організацій громад, проведені конкурси на визначення підрядних будівельних організацій, здійснено контроль та моніторинг виконання Проекту на рівні районів області.

З метою сприяння подальшому розвитку сільських територій через надання інформативно-консультаційних послуг громадам району, а також створення умов для залучення інвестицій у всіх районах-партнерах області створені та працюють районні ресурсні центри громад (РРЦГ).

У рамках заключної оглядової зустрічі Проекту, яка відбулась 21 листопада 2017 року в м.Києві, з метою продовження роботи у напрямку реалізації спільних проектів та подальшої співпраці між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Херсонською обласною державною адміністрацією і Херсонською обласною радою підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо сталого розвитку.



Корисні посилання