На конференції розглянуто вплив дефіциту вітаміну D на здоров’я людини

05.04.2017 12:01:41
На конференції розглянуто вплив дефіциту вітаміну D на здоров’я людини

5 квітня в залі оргметодвідділу Херсонської обласної клінічної лікарні відбулась науково-практична конференція на тему: «Дефіцит та недостатність вітаміну D у клінічній практиці», яка зібрала лікарів ортопедів-травматологів, неврологів, ревматологів, педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів області.

Вітальними словами відкривав захід Олег Яремченко, головний позаштатний ортопед-травматолог Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Він подякував організаторам та учасникам конференції за увагу до проблеми дефіциту вітаміну D і висловив впевненість у тому, що захід буде корисний і цікавий для всіх.

Для участі в конференції же не вперше на Херсонщину прибув президент українських асоціацій остеопорозу, менопаузи, андропаузи та захворювань кістково-м’язової системи, керівник Українського відділення Європейської асоціації з проблем вітаміну D Владислав Поворознюк. До уваги слухачів було представлено дві його доповіді «Дефіцит і недостатність вітаміну D у населення України. Досвід роботи українського відділу Європейської Асоціації по вивченню вітаміну D» та «Сучасні аспекти діагностики та фармакотерапії подагри».

За словами Владислава Поворознюка, дана проблема актуальна для всього світу і навіть для тих країн, де багато сонця. Результати дослідження, проведені в Україні показали, що лише в 6% населення рівень вітаміну D знаходиться у межах норми, недостатність виявлено у 14%, дефіцит – у 80%. Нестача вітаміну D наростає з віком через зниження здатності його утворювати під впливом сонячного проміння.

«Дефіцит вітаміну D у вагітної в 4-5 разів збільшує ризик появи дитини з аутизмом. У пацієнтів, що мають дефіцит вітаміну D, значно частіше зустрічаються розсіяний склероз, цукровий діабет I типу, рак товстого кишечника», - зазначив Владислав Поворознюк.

Серед чинників розвитку дефіциту вітаміну D він назвав: вік старше 65 років, темний колір шкіри, малорухливий спосіб життя, ожиріння, недостатність сонячної інсоляції або використання сонцезахисних засобів. Деякі медикаментозні засоби, зокрема глюкокортикоїди, протисудомні та противірусні препарати для лікування ВІЛ/СНІДу, негативно впливають на метаболізм вітаміну D.

Також на конференції прозвучали лекції про травматологію людей літнього віку (Яремченко О. Ю.), про вплив вітаміну D на аутоімунні захворювання щитоподібної залози (Паньків В. І.), про неврологічні захворювання (Бистрицька М. А.), тощо.

Наталя Балацька, доктор мед. наук ДУ «Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України» провела майстер-клас з алгоритмів терапії дефіциту та недостатності вітаміну D.

По завершенню конференції учасники отримали сертифікати, що враховуватимуться при проходженні атестації, та знання, які допоможуть правильно і своєчасно проводити профілактику і назначати лікування.

Корисні посилання