На ТОВ «НВП «Херсонський машинобудівний завод» презентували модель дуальної освіти у Херсонській області

20.10.2017 06:19:30
На ТОВ «НВП «Херсонський машинобудівний завод» презентували модель дуальної освіти у Херсонській області

19 жовтня, під час робочої поїздки голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва на промислові підприємства Херсона, була представлена модель дуальної освіти.

Презентував таку модель освіти у Херсонській області на потужностях ТОВ «НВП «Херсонський машинобудівний завод» директор підприємства Олександр Олійник.

Наразі є дефіцит кадрів на підприємствах, багато молоді їде з України, а заводи не хочуть брати не підготовлених до реальних умов роботи працівників. Тому основна мета такої моделі освіти – максимально скоротити шлях адаптації учнів до роботи на підприємствах.

Механізм дуальної освіти дозволяє прискорити процес підготовки кадрів. Учні вищих професійних училищ матимуть змогу отримати 30% теорії у коледжі, а 70 % – практичні знання на виробництві. Тобто буде відбуватися паралельна робота: всі питання, які виникнуть у учня в теорії, він зможе вирішити на практиці.

В цій програмі будуть задіяні підприємства Херсонської області. Учні, які проходитимуть практику, зможуть одразу працевлаштовуватись на цих підприємствах, відбудеться поступовий перехід від навчання до праці.

«Ми почали відпрацьовувати цю модель з трьома навчальними закладами: Каховський державний агротехнічний коледж, Херсонський політехнічний коледж, Херсонський професійний суднобудівний ліцей. Зараз у нас навчається по дуальній моделі освіти більше 90 дітей, наступного місяця ми плануємо збільшити їх кількість до 150. В проекті, за результатами першого року, плануємо що буде задіяно 500 дітей », – розповів Олександр Олійник.

Зараз така модель навчання реалізується за рахунок ТОВ «НВП «Херсонський машинобудівний завод», але ресурсів підприємства недостатньо для того щоб вивести цю програму на потрібний рівень.  Саме тому дирекція заводу сподівається, що цей пілотний проект отримає схвалення в обласній адміністрації у Програмі розвитку людського капіталу Херсонщини і далі спільними зусиллями разом з навчальними закладами будуть готуватися фахівців.

«Наше завдання – зробити навчальні плани наближеними до виробничої сфери. Виробнича практика повинна складати мінімум 50% всього процесу навчання, вона має бути сучасною», - зазначив очільник області Андрій Гордєєв.



Корисні посилання