Нарада з сільськими, селищними головами

12.07.2016 16:57:49
Нарада з сільськими, селищними головами

05 липня 2016 року відбулася нарада із сільськими, селищними головами, яку провела голова Каланчацької районної державної адміністрації Ганна Загорулько.

Під час наради обговорювалися питання:

  1. Про роботу державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень районної державної адміністрації та введення відповідних штатних одиниць органами місцевого самоврядування.
  2. Про забезпечення перевезення пільгових категорій громадян.
  3. Про стан виконання завдань з відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом.
  4. Про забезпечення підручниками учнів 4-х, 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району на 2016/17 навчальний рік.
  5. Щодо залучення коштів місцевих бюджетів на ремонт автомобільних доріг загального користування у 2016 році.

Нараду розпочала Ганна Загорулько, яка звернула увагу присутніх на тому, що у Реєстраційній службі районного управління юстиції працювали три державні реєстратори речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, обслуговування населення велося на належному рівні. На даний час у районній державній адміністрації працює один реєстратор речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, який протягом робочого дня може обробити шість-сім справ. Тому збільшується кількість скарг на незадовільну роботу державного реєстратора у Каланчацькому районі. Г.Загорулько звернулася до сільських, селищних голів із пропозицією збільшити штат своєї ради та ввести посаду реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з метою покращення надання відповідних послуг у районі.

Під час обговорення даного питання від сільських голів надійшла пропозиція утворити відповідний орган у селищах Мирне та Каланчак. Надалі вирішено провести чергову нараду із зазначеного питання з Мирненським та Каланчацьким селищними головами.

З питання стану виконання завдань з відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом інформував Олександр Житченко, заступник військового комісара Каланчацького районного військового комісаріату, який наголосив на тому, що стартує п’ята хвиля демобілізації. Військовослужбовці-контрактники мають замінити демобілізованих. На сьогодні завдання з відбору кандидатів на службу за контрактом виконується на 37,5 %. Крім того зауважив, що ті військовослужбовці-контрактники, які ідуть на службу в прикордонні війська, не зараховуються у районний план виконання з відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом. З метою виконання поставлених завдань закликав сільських, селищних голів продовжувати на місцях спільну інформаційно-роз’яснювальну роботу з даного питання.

Щодо забезпечення перевезення пільгових категорій громадян доповідала Вікторія Рильська, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, яка повідомила, що відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України місцеві бюджети можуть здійснювати видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Для цього необхідно визначити порядок здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян шляхом укладання договорів з перевізниками про компенсацію втрат від перевезень пільговиків або надання адресної допомоги.

Додала, що на даний час перевізники здійснюють за рахунок підприємств перевезення десяти пільгових категорій громадян. Проте потрібне фінансове відшкодування таких витрат. Станом на сьогодні питання щодо фінансування відшкодування перевізникам збитків за перевезення пільговиків з місцевих бюджетів залишається відкритим.

Про забезпечення підручниками учнів 4-х, 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району на 2016/17 навчальний рік проінформувала Олена Ситнікова, в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації, яка повідомила, що у минулому році відповідно до наказу МОН України від 07 жовтня 2014 року № 1149 кожний загальноосвітній навчальний заклад району самостійно замовив через депозитарій підручники для учнів 4-х та 7-х класів.

Згідно із Законом України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» підручниками було забезпечено лише дітей пільгових категорій. З необхідної кількості підручників надійшло 50 %, тому виникла необхідність їх дозамовлення, на яке з освітньої субвенції було виділено 48,064 тис. грн. Однак для стовідсоткового забезпечення учнів 4-х і 7-х класів підручниками бракує 53,545 тис. грн. Запропонувала залучити до вирішення даного питання місцеві бюджети. Сільські, селищні голови підтримали дану пропозицію.

Наступним питанням Ганна Загорулько зазначила, що відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України ремонт доріг загального користування, можна здійснювати за кошти місцевих бюджетів.

Місцеві ради можуть виконати ремонт як власним коштом, так і акумулювавши кошти у районному або обласному бюджеті – об’єднати на договірних засадах кошти підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідних територіях, населення і бюджетних коштів, та спрямувати їх на реконструкцію, ремонт та утримання доріг на пайових засадах.

З усіх питань, що піднімались на нараді, прийнято відповідні рішення та дані доручення.

Корисні посилання