Прибуток від децентралізації на Херсонщині склав більше 250 млн грн - це найдієвіша реформа України

21.09.2018 15:20:00
Прибуток від децентралізації на Херсонщині склав більше 250 млн грн - це найдієвіша реформа України

Про це було наголошено сьогодні, 21 вересня, у день проведення Херсонського Міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти» у ході проведення дискусійної платформи «ОТГ – перспективи для інвестицій», модератором якої виступив координатор проектів ГО «Інститут громадянського суспільства» Маркіян Дацишин.
«Децентралізація – найдієвіша реформа України, саме завдяки їй на Херсонщині вже утворено 30 об`єднаних територіальних громад, бюджети яких на сьогодні уже сягають 250 мільйонів гривень», - звернув увагу директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій.


Він розказав про процеси децентралізації на Херсонщині, починаючи з 2015 року, коли була утворена перша ОТГ – Кочубеївська. За ці три роки самоврядування громада показала високий стрибок місцевої економіки та інфраструктури.
Координатор проектів ГО «Інститут громадянського суспільства» Маркіян Дацишин детально розповів про міжнародні проекти технічної допомоги, у яких успішно беруть участь громади України й тим самим зміцнюють власні місцеві бюджети.
«Ще у 2017 році ми провели масштабне опитування серед 50-ти об`єднаних громад України з одним питанням: «Куди громади хочуть вкладати кошти у своїх ОТГ?». Відповіді були однаковими скрізь – сонячна енергетика, вирощування овочівництва, розвиток туристичної галузі. Та при подальшій роботі у цих напрямках виникла проблема зі спілкуванням громад із потенційними інвесторами, невмінням правильно зацікавити у створенні бізнесу саме у своїх громадах. Саме в цьому напрямку ми співпрацюємо з громадами, і Херсонщини, в тому числі», - саме так Маркіян Дацишин окреслив коло питань, над якими працюють експерти з децентралізації.


Директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України Сергій Шаршов звернув увагу учасників платформи:
«Слід звернути увагу, що саме завдяки Закону України «Про об`єднання територіальних громад» і «Про співробітництво територіальних громад» на сьогоднішній день у місцевих бюджетах зосереджено більше половини державних коштів – 51 відсоток. Близько 40 відсотків українських територій покриті саме об`єднаними територіальними громадами, тому завдання Міністерства й Уряду зробити так, аби області, які є алмазами, стали громадами-діамантами!».


Окрім того, значну увагу дискусії звернули на формування в громадах Центрів надання адміністративних послуг, про що детально розповіла координатор відділу впровадження політики Програми «U-LEAD з Європою» Марія Тищенко.
Вона розказала про діючу програму «Side», у рамках якої обираються ОТГ, в яких здійснюватиметься програмна й технічна підтримка по створенню ЦНАПів надсучасності і навіть мобільних центрів надання адміністративних послуг «на колесах».
Так, від Херсонщини 6 громад виявили бажання взяти участь у даній програмі й позмагатися за право отримати додаткову допомогу задля наближення послуг до населення.
Також присутні голови ОТГ презентували власні інвестиційні проекти, які можуть значно вплинути на бюджет та інфраструктуру громади.
Один з таких – спільний туристично-інфраструктурний проект Тавричанської, Асканійської та Присиваської об`єднаних територіальних громад Херсонської області – «Соляна дорога».
За словами голів ОТГ, даний проект здатен об`єднати 15 населених пунктів,15 інвестиційних пропозицій та 36 туристичні локації, серед яких Лемурійське озеро, Біосферний заповідник «Асканія-Нова», фермерськв господарства з вирощування рідкісних видів тюльпанів та шафрану.


«Втілення подібного проекту в дію дасть змогу залучити близько 1 мільйона відпочивальників до Арабатської стрілки, 100 тисяч екскурсантів в Асканію-Нову та більше 25 тисяч туристів на Шато ім. князя Трубецького», - резюмував Дмитро Бутрій.
Також було обговорено домовленості про підписання Меморандуму про співпрацю між зазначеними Тавричанською, Асканійською та Присиваською об`єднаними територіальними громадами та Агенцією регіонального розвитку Таврійської об`єднаної територіальної громади для реалізації зазначеного проекту.
В ході дискусійної платформи «ОТГ – перспективи для інвестицій» багато говорили про плани до реалізації інвестиційних проектів, співпрацю з облдержадміністрацією для пришвидшеного процесу оформлення супровідних документів у законному ключі.
Керівництво облдержадміністрації завжди готове підтримувати керівників місцевого самоврядування для розвитку територій Херсонщини та створення сприятливих умов для достойного життя наших людей.Корисні посилання