Пройти процедуру гемодіалізу можна буде у Голій Пристані

08.06.2018 14:54:08
Пройти процедуру гемодіалізу можна буде у Голій Пристані

8 червня у м. Гола Пристань на території КП «Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги» відбулося відкриття сателітного районного відділення амбулаторного гемодіалізу центру нефрології, гемодіалізу та перитонеального діалізу Херсонської обласної клінічної лікарні.  

На заході були присутні голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом зі своїм заступником Андрієм Балонєм, керівництво району та міста, колектив лікарні, головний лікар Херсонської обласної клінічної лікарні Віктор Клименко, директор компанії-інвестора ДП «Діасервіс Плюс» Олег Тур.

Центр обслуговуватиме хворих Голопристанського, Олешківського, Каланчацького та Скадовського районів. Максимальна потужність відділення у режимі 2-х змінної роботи 6 днів на тиждень складає 20 пацієнтів з хронічною хворобою нирок V стадії, але  цю кількість планується збільшити до 40-ка.

Директор компанії-інвестора ДП «Діасервіс Плюс» Олег Тур розповів, що на даний час відділенні встановлено обладнання для проведення процедури гемодіалізу, а саме: систему очистки води AquaBplus та  5 апаратів для гемодіалізу 5008S, виробництва   «Fresenius Medical Care AG & CoKGaA» (Німеччина).

«Більше року ми займалися цим питанням, щоб люди з хворобою нирок могли жити нормальним життям. Такі послуги надаються лише в Херсонській обласній клінічній лікарні та Каховській філії. Їх потужність складає 140 хворих. Тепер жителі Голопристанського та прилеглих районів можуть не їхати в обласний центр, а пройти процедуру в місці поблизу пункту свого проживання. Ми наближаємо цю послугу до людей. Подібний центр гемодіалізу буде і в Генічеську», - повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Міський голова Голої Пристані Олександр Бабіч наголосив, що є потреба в освічених спеціалістах та дипломованих лікарях-нефрологах для центру гемодіалізу. Наразі там працює 8 осіб. Міська влада забезпечить новоприбулих працівників житлом, реконструювавши недобудову на території міста.

За словами голови районної ради Віталія Соловйова, хворі (в Голопристанському районі їх нараховується близько 15-ти) отримуватимуть якісні медичні послуги безкоштовно, за рахунок державного бюджету.

Голова Голопристанської районної державної адміністрації Тетяна Гасаненко зауважила: «Співпраця різних рівнів влади і порозуміння з інвестором дали можливість побудувати такий гарний об’єкт. Ми працюємо для людей, і дійсно можна говорити про те, що влада піклується про людей, тому наша держава є соціальною».

Після урочистої частини завідуюча обласним центром нефрології, гемодіалізу та перитонеального діалізу Херсонської обласної клінічної лікарні                    Олена Голуб провела для гостей оглядову екскурсію приміщенням гемодіалізу.

Планується, що відділення амбулаторного гемодіалізу центру нефрології, гемодіалізу та перитонеального діалізу Херсонської обласної клінічної лікарні у Голій Пристані розпочне прийом пацієнтів за місяць, після завершення всіх організаційно-технічних робіт.Корисні посилання