Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» ( січня-лютого 2018)

13.03.2018 12:14:30
Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» ( січня-лютого 2018)

З метою втілення державної політики у сфері житлового будівництва в сільській місцевості, соціально-побутового облаштування села та на виконання Указу Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» в області продовжується реалізація регіональної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім».

Програма спрямована на підвищення рівня якості життя та самозайнятості сільського населення.

Маючи соціальну спрямованість, підтримку і сприяння з боку керівництва області, вона стала надійною опорою для тисячі сімей різних вікових категорій і соціального статусу, та користується значним попитом серед населення області.

Програма передбачає надання на зворотній основі довгострокових пільгових кредитів мешканцям області під 3% річних терміном до 20 років, а молодим сім’ям – до 30 років, та безвідсоткових кредитів багатодітним сім’ям, учасникам АТО та військовослужбовцям (на час військової служби в особливий період) на будівництво та реконструкцію індивідуального житла з використанням енергозберігаючих матеріалів, будівництво багатоповерхового житла шляхом реконструкції недобудованих адміністративних будівель під житло, придбання житла, спорудження інженерних мереж та розвиток особистого сільського подвір’я (придбання великої рогатої худоби за рахунок коштів місцевих бюджетів).

Доступність Програми та привабливість умов кредитування дозволяють значній кількості селян підвищити рівень якості життя на селі.

Так, протягом січня-лютого 2018 року 35 сільських сімей, які мешкають у 22 населених пунктах, поліпшили житлово-побутові умови:

- 22 сім’ї придбали та реконструювали із використанням енергозберігаючих матеріалів 22 індивідуальних житлових будинки загальною площею близько 2 тис. квадратних метрів;

- 4 родини, отримавши пільговий кредит, газифікували своє житло;

- 9 сімей отримали кредити на розвиток власного сільського подвір’я та придбали 18 дійних корів.

Із загальної кількості учасників Програми у цьому році пільговими кредитами скористалися 5 фахівців сфери охорони здоров’я і освіти, 3 учасника АТО,   22 молоді сім’ї, 6 багатодітних родин, які отримали безвідсоткові кредити.

На виконання доручення голови обласної державної адміністрації щодо збільшення темпів будівництва житла в області, з метою забезпечення житлом громадян, створення комфортних умов проживання на Херсонщині в рамках діючої Програми продовжується робота щодо скорочення в районах області кількості адміністративних об’єктів незавершеного будівництва шляхом їх реконструкції під житло.

Відповідно до затвердженого Координаційною радою обласної державної адміністрації переліку недобудованих будівель для подальшої реконструкції під багатоквартирні житлові будинки, відпрацьовуються питання добудови 35-квартирного житлового будинку в м. Берислав орієнтовною вартістю 13,2 млн грн та добудови 45-квартирного житлового будинку в м. Таврійськ загальною вартістю 19 млн грн.

На контролі знаходиться питання щодо реконструкції недобудованого дитячого терапевтичного корпусу районної лікарні під будівництво 95-квартирного житлового будинку у м. Скадовськ, де вирішуються земельні питання

В цілому, реалізація визначених Програмою напрямків кредитування, насамперед дає можливість забезпечити доступним і комфортним житлом мешканців області, скоротити кількість недобудованих об’єктів, значно підвищити рівень енергоефективності житла та сприяє зміцненню матеріального становища сільського населення за рахунок розвитку власного сільського подвір’я.Корисні посилання