Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім»

10.08.2018 12:28:31
Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім»

На виконання Указу Президента України від 27 березня 1998 року  № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» у Херсонській області з 1998 року впроваджується програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», реалізацію якої здійснює Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

З 2012 року активно реалізується ІІІ етап діючої Програми, яка є єдиним джерелом державної підтримки з облаштування сільського житлового фонду.

Програма передбачає надання на зворотній основі довгострокових пільгових кредитів мешканцям області під 3% річних терміном до 20 років, а молодим сім’ям – до 30 років, та безвідсоткових кредитів багатодітним сім’ям, учасникам АТО та військовослужбовцям (на час військової служби в особливий період).

Сьогодні Програма охоплює такі напрямки:

- будівництво, добудова, реконструкція індивідуального житла,

- будівництво багатоповерхового житла, в тому числі шляхом реконструкції недобудованих адміністративних будівель іншого цільового призначення під житло (за рахунок коштів місцевих бюджетів),

- придбання житла,

- газифікація та водозабезпечення житла,

- розвиток особистого сільського подвір’я (придбання великої рогатої худоби за рахунок коштів місцевих бюджетів).

 

Привабливість умов кредитування, доступність та багатогранність Програми дозволяють значній кількості громадян підвищити рівень якості життя.

Так, протягом січня-липня 2018 року кількість наданих кредитів за напрямками кредитування складає 242, що на цей час дало можливість поліпшити житлово-побутові умови 177 сільським сім’ям, які мешкають у 67 населених пунктах області:

- 142 сім’ї придбали та реконструювали із використанням енергозберігаючих матеріалів 142 індивідуальних житлових будинки загальною площею 12 тис. квадратних метрів;

- 12 родин, отримавши пільговий кредит, газифікували своє житло;

- 23 сім’ї отримали кредити на розвиток власного сільського подвір’я та придбали більше 40 дійних корів.

Із загальної кількості учасників Програми у цьому році пільговими кредитами скористалися 20 фахівців сфери охорони здоров’я і освіти, 17 учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, 91 молода сім’я, 15 багатодітних родин, які отримали безвідсоткові кредити.

Одночасно в рамках діючої програми «Власний дім» в області продовжується послідовна робота по скороченню недобудованих об’єктів шляхом реалізації інвестиційних проектів по перепрофілюванню незавершеного будівництва адміністративних будівель іншого цільового призначення під житло та будівництво недобудованих багатоповерхових житлових будинків.

Основною метою проектів є збільшення обсягів житлового будівництва та ліквідація довгобудів і недобудованих об’єктів, які не використовуються за призначенням.

Це дає можливість забезпечувати доступним, значно дешевшим, ніж на вторинному ринку житлом працівників охорони здоров’я, освіти, правоохоронних органів, учасників АТО та дітей-сиріт.

Так, продовжується будівництво багатоквартирного житлового будинку в  м. Берислав та багатоквартирного житлового будинку в м. Таврійськ.

Зазначені об’єкти планується добудувати та ввести в експлуатацію у жовтні 2018 року.

Крім цього, Фондом спільно з Департаментом освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації проводиться робота по реалізації програми «Розвитку людського капіталу», яка спрямована на забезпечення населених пунктів області молодими спеціалістами шляхом надання безвідсоткових кредитів на здобуття вищої освіти.

Сьогодні за програмою більше 20 випускників проходять навчання у вищих навчальних закладах.Корисні посилання