Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім»

12.01.2018 06:54:08
Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім»

З метою втілення державної політики у сфері житлового будівництва у сільській місцевості, соціально-побутового облаштування села та на виконання Указу Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» в області продовжується реалізація регіональної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім».

Програмою передбачається надання довгострокових пільгових кредитів сільським жителям і мешканцям міст районного значення під 3% річних та безвідсоткових кредитів учасникам АТО (на час військової служби в особливий період) і багатодітним сім’ям на будівництво, добудову, реконструкцію та придбання житла, спорудження інженерних мереж та розвиток особистого сільського подвір’я (придбання великої рогатої худоби та сільгоспобладнання).

З 2015 року започатковано новий напрямок кредитування жителів області, спрямований на будівництво багатоквартирного житла шляхом реконструкції недобудованих адміністративних будівель під багатоквартирні житлові будинки.

Це дає можливість забезпечити працівників бюджетної сфери, агропромислового комплексу та інших галузей, учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб дешевшим ніж на вторинному ринку житлом, значно скоротити кількість недобудованих будівель і залучати додаткові інвестиції в економіку області.

Доступність Програми та привабливість умов кредитування дозволяють значній кількості громадян підвищити рівень якості життя.

Так, у 2017 році 414 сільських сімей, які мешкають у понад 80 населених пунктах, поліпшили житлово-побутові умови:

- 86 сімей придбали 86 індивідуальних житлових будинків загальною площею більше 7 тис. квадратних метрів;

- 112 сімей збудували та реконструювали із використанням енергозберігаючих матеріалів індивідуальне житло загальною площею близько  14 тис. квадратних метрів;

- 72 сім’ї стали власниками сучасного та комфортного житла у 72-квартирному житловому будинку, який збудований в смт Чаплинка шляхом реконструкції недобудованої адміністративної будівлі райкому партії, яка більше 20 років була незадіяною і поступово руйнувалася;

- відповідно до Програми розвитку газопостачання та газифікації Херсонської області на 2011-2020 роки, Фондом відпрацьовано питання щодо надання кредитів на газифікацію житла мешканців області, що дало можливість  103 родинам, отримавши пільговий кредит, газифікувати свої садиби;

- з метою сприяння створенню сімейних ферм та покращенню матеріального добробуту сільських родин за рахунок доходів від реалізації молочної продукції, Фондом продовжувалася робота щодо надання кредитів на розвиток власного сільського подвір’я, що дозволило 41 сільській сім’ї за рахунок кредитних коштів придбати 76 дійних корів.

Із загальної кількості учасників Програми у 2017 році пільговими кредитами скористалися 34 фахівця сфери охорони здоров’я і освіти, більше 20 учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, 155 молодих сімей, 11 багатодітних родин, які отримали безвідсоткові кредити, та понад 200 працівників агропромислового комплексу.

З метою забезпечення житлом мешканців області, створення комфортних умов проживання, залучення інвестицій і їх ефективного використання для будівництва житла, на Херсонщині в рамках діючої Програми продовжується робота щодо скорочення в районах області кількості адміністративних об’єктів незавершеного будівництва шляхом їх реконструкції під житло.

У IV кварталі 2017 року Фондом розпочато роботу по виконанню завдань, затверджених рішенням Координаційної ради обласної державної адміністрації щодо реконструкції та перепрофілювання недобудованих адміністративних будівель під багатоквартирне житло, відповідно до затвердженого переліку.

Створена робоча група з питань добудови 35-квартирного житлового будинку в м. Берислав та проведено перше засідання, на якому були обговорені питання стосовно виділення коштів з районного бюджету на розробку проектної документації та співфінансування Програми.

На протязі року Фондом відпрацьовано питання щодо поширення сфер діяльності у наданні кредитів. З цією метою було запропоновано діючий механізм кредитування для надання безвідсоткових кредитів на здобуття вищої освіти та забезпечення сільської місцевості молодими спеціалістами.

Так, Фонд став учасником реалізації програми «Розвитку людського капіталу», в рамках якої зі студентами та їх батьками укладено 18 кредитних договорів на навчання у вищих навчальних закладах на загальну суму 715 тис. грн.

При цьому кількість бажаючих стати учасниками програми «Власний дім» продовжує зростати, що свідчить про необхідність її подальшого впровадження.

Продовження визначених Програмами напрямків кредитування, насамперед дасть можливість забезпечити доступним і комфортним житлом мешканців області, скоротити кількість недобудованих адміністративних будівель, значно підвищить рівень енергоефективності житла, сприятиме зміцненню матеріального становища сільського населення за рахунок розвитку власного сільського подвір’я та забезпечить сільську місцевість молодими спеціалістами.

В цілому, завдяки цілеспрямованій роботі обласної державної адміністрації, підтримці депутатського корпусу обласної ради, органів місцевого самоврядування та послідовній роботі фахівців Фонду, область утримує одні з кращих показників по реалізації програми «Власний дім» та іншим напрямкам кредитування (програма «Розвитку людського капіталу»).



Корисні посилання