Санаторно-курортне лікування учасників АТО

19.12.2017 12:12:20

Для забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням передбачена бюджетна програма КПКВ 2505150 „Заходи із психологічної реабілітації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”, за якою на 2017 рік, для оздоровлення зазначеної категорії осіб, передбачено   22 453,8 тис гривень.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (зі змінами).

Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.

Враховуючи стратегію реформування системи соціальних послуг в умовах децентралізації, необхідність оптимізації державних видатків, реалізацію бюджетних програм соціального захисту учасників антитерористичної операції та з метою наближення послуг до їх отримувачів у 2017 році Урядом  прийнято постанову Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р. № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа - управління - санаторій) та визначено розпорядниками коштів, передбачених на зазначені цілі, нижчого рівня обласні та районні органи соціального захисту населення. Крім цього передбачено вільний вибір самим учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу.

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

На сьогодні розроблено та затверджено наказ Мінсоцполітики  від 06.04.2017 № 575 „Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції 13.04.2017 за № 493/30361.

Разом з цим затверджено розподіл асигнувань між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних  та Київської міської державних адміністрацій, передбачених у 2017 році для забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, який направлено на регіони для організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням зазначеної категорії осіб.

Наразі Мінсоцполітики з метою збільшення чисельності оздоровлених постраждалих учасників антитерористичної операції спільно з Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції опрацьовується питання щодо збільшення у 2017 році бюджетних призначень шляхом їх перерозподілу в межах вищевказаної бюджетної програми між напрямками використання на 28 072,8 тис грн, що дасть можливість збільшити чисельність оздоровлених до 50 відсотків.

Забезпечення осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” санаторно-курортним лікуванням регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 №446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ  та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей”.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб рядового і начальницького складу, в тому числі учасників антитерористичної операції, органів МОУ, МВС, СБУ, ДСНСУ та інші регулюється:

- постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ  та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей” (зі змінами);

- інструкцією про організацію медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування в Міністерстві внутрішніх справ України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.11.2003 № 1296 (зі змінами);

- інструкцією про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки  України,  затвердженою  наказом  Служби  безпеки  України від 26.12.2011 № 477 (зі змінами);

- інструкцією про порядок санаторно-курортного забезпечення в МНС України, затвердженою наказом Міністерством України з надзвичайних ситуацій  та у справах захисту  населення  від  наслідків  Чорнобильської  катастрофи  від  17.07.2007 № 490 (зі змінами).

Інформаційна картка надання послуг із соціальної підтримки населення

Назва послуги: забезпечення санаторно-курортними путівками осіб, постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок  війни відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 та пункту 1 частини другої статті 7 Закону України  "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

1.

Суб’єкт надання послуги

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2.

Перелік категорій одержувачів послуг

- учасники бойових дій;

- особи з інвалідністю внаслідок війни;

- особи з інвалідністю  із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку).

3.

Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1. Заява, яка подається за зареєстрованим місцем проживання особи, а особи, які є громадянами України, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції – за фактичним місцем проживання.

2. Медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.

3. Копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.

4. Документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань анти терористичної операції в районах її проведення.

5. Паспорт громадянина України.

4.

Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги

- учасники бойових дій – щороку строком на 18-21 день;

- особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

- особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій:

І та ІІ груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

ІІІ групи – до санаторії неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

5.

Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги

У разі коли особа забезпечена санаторно-курортною путівкою у поточному році.

6.

Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги

Отримання санаторно-курортної путівки в органі соціального захисту населення за місцем перебування на обліку.

7.

Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання

Послуга надається на безоплатній основі

8.

Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою)

Повідомлення про надходження санаторно-курортної путівки із зазначенням часу та місця отримання здійснюється в телефонному режимі, письмово або іншим способом, що не суперечить чинному законодавству.

9

Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги

1. Конституція України;

2. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту “;

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням"

Куди звернутися

Більш детальну інформацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації. Контакти департаментів соціальногозахисту ОДА та КМДА.

АЛГОРИТМ  ДІЙ  органів соціального захисту населення під час організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників антитерористичної операції

ДОРОЖНЯ КАРТА щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції


Нормативно-правова база

Закон України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; 

Закон України „Про курорти”; 

Закон України „Про публічні закупівлі” 

Указ Президента України від 18.03.2015 № 150/2015 „Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції”; 

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 359-р „Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції”; 

Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 р. № 200 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (зі змінами); 

Наказ Мінсоцполітики від 14.07.2015 р. № 729 „Про затвердження форм документів з організації лікування осіб пільгових категорій для забезпечення їх санаторно-курортною путівкою структурними підрозділами соціального захисту населення”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 липня 2015 р. за № 910/27355; 

Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 06.02.2008 № 56 „Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах (крім туберкульозного профілю) для дорослого населення” (зі змінами); 

Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2012 р. № 110 „Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкції щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 р. за № 661/20974. 

Постанова Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р. № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”;

Наказ Мінсоцполітики  від  06.04.2017 № 575 „Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції 13.04.2017  за № 493/30361;

Наказ Мінсоцполітики  від  27.03.2017 № 475 „Про встановлення середньої вартості санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції 06.04.2017 за № 459/30327.

Звіти

У І кварталі 2017 року за рахунок коштів державного бюджету у санаторіях сфери управління Мінсоцполітики було забезпечено санаторно-курортним лікуванням 3 629 ветеранів та осіб з інвалідністю, з них:

- 1 512 осіб   – ветерани війни;
- 283 особи – особи, на яких поширюється чинність законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”;
- 1 743 особи – особи з інвалідністю внаслідок загального захворювання та з дитинства;
- 91 особа – особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи.

Разом з тим відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та наказу Мінсоцполітики від 20.03.2017 № 440 „Про затвердження рішення колегії Міністерства соціальної політики України від 02 березня 2017 року „Про реформування соціальної сфери у 2016 році та основні завдання Мінсоцполітики на 2017 рік” за рахунок коштів місцевих бюджетів оздоровлено 257 осіб, з них:

- 49 осіб – ветерани війни;
- 36 осіб – особи, на яких поширюється чинність законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”;
- 17 осіб – особи з інвалідністю внаслідок загального захворювання та з дитинства;
- 155 осіб – ветерани праці.

Корисні посилання