Спілка бджолярів Херсонщини готується експортувати мед

30.08.2017 07:29:08
Спілка бджолярів Херсонщини готується експортувати мед

Сьогодні в приміщенні Департаменту агропромислового розвитку відбулося зібрання спілки пасічників Херсонщини в форматі круглого столу на тему: «Перспективи експорту українського меду».

Під час спілкування виробники меду, які з’їхались з усієї області, обговорили нагальні проблеми, з якими стикаються пасічники Херсонської області та отримали інформацію по організації експорту меду.

Відкриваючи захід, заступник директора Департаменту АПР Андрій Неделько відзначив, що бджолярі області отримують сьогодні набагато менше доходу, ніж могли б отримувати. Ця галузь є перспективною, тому її необхідно підтримувати і розвивати. Одним із шляхів розвитку даного напрямку є утворення таких професійних об’єднань, які спільно будуть розв’язувати проблеми галузі.

«Мета нашої спілки – в першу чергу захистити херсонських виробників меду», - зазначив голова спілки пасічників Херсонщини Юрій Лавриненко. Він зазначив, що існує чимало проблем у галузі і що більшість виробників меду в області є незареєстрованими підприємцями, які здійснюють виробництво меду на рівні хобі.

Окремим питанням були розглянуті проблеми експорту меду.

Сьогодні Україна за офіційною статистикою є третьою по експорту меду у світі, за якісними показниками наш мед один з найкращих, але за кордоном, зокрема в Європі, за український мед дають невисоку ціну. Чому так відбувається та які особливості виробництва меду, призначеного для експорту, розповів Ігор Снітівкер, засновник Асоціації експортерів меду в Україні.

Він наголосив, що для виробництва експортного меду пасічникам доведеться змінювати підходи до всіх процесів – починаючи від лабораторних аналізів та ветеринарних свідоцтв, закінчуючи спеціальною тарою. Але об’єднання пасічників у спілки дозволить їм за рахунок гуртових закупок зекономити на послугах лабораторій та придбанні спецтари.

Ігор Снітівкер високо оцінив експортний потенціал Херсонщини в напрямку виробництва меду експортної якості. Зокрема він відзначив, що Херсонська область має дуже сприятливі умови для виробництва органічного меду, який є дуже затребуваним в Європейських країнах, при чому його виробництво дозволяє отримати більшу додану вартість.

Олександр Синюк, голова ГО «Земля Таврії» розповів присутнім про грантову та технічну допомогу бджолярам, яку може надати організація в рамках проекту бізнес-розвитку плоовочівництва в Україні.

«Сьогодні наш мед продається по всьому світу під торговими марками Іспанії, Німеччини, Китаю. Його купляють великими партіями в нашій країні, розводять, фасують та продають, вказуючи інші країни, як виробника. Єдиний шлях у даній ситуації – виробники меду повинні об’єднуватись та формувати товарні партії меду належної якості», - зазначив Олександр Синюк.

«Наш департамент провів певну роботу, щоб сприяти створенню цього об’єднання, і я радий сьогодні бачити, що ця робота показує перші результати. Об’єднавшись, херсонські бджолярі стали реальною силою, яка зможе захищати власні інтереси, зростати професійно, розвивати цю галузь та працювати в напрямку розв’язання поточних проблем і організації експорту», - прокоментував директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода та додав, що департамент повністю підтримує ідею створення таких вузькопрофільних асоціацій і готовий всіляко сприяти цьому процесу в в інших галузях  АПК області.

Організаторами заходу виступили Департамент агропромислового розвитку ХОДА, нещодавно створена Херсонська обласна спілка бджолярів та ГО «Земля Таврії», яка є координатором проекту бізнес-розвитку плоовочівництва (UHBDP).

Спілка бджолярів Херсонщини, яка зареєстрована у липні 2017 року, ставить задачу об’єднати зусилля для вирішення всіх наболілих питань, а також проводити круглі столи та семінари, де пасічники зможуть підвищувати свою кваліфікацію та отримувати корисну інформацію.

 



Корисні посилання