Таврійська онкологічна школа

22.09.2017 09:53:50
Таврійська онкологічна школа

Починаючи з 2012 року Херсонський обласний онкологічний диспансер щороку проводить науково-практичні конференції Таврійської онкологічної школи, що покликана об’єднати лікарів-онкологів різних спеціальностей для обміну досвідом. У поточному році конференція відбулася 21 вересня і мала назву «Онкологічна допомога: можливості і переваги мультидисциплінарного підходу».

Відкривала захід заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліна Бондарева: «Онкологія є хворобою сучасності. На жаль, кількість онкологічних захворювань зростає. Тому розгляд сучасних підходів до діагностики та лікування онкологічних захворювань є безумовно на часі, адже рак – це не вирок».


За словами головного лікаря онкодиспансеру Ірини Сокур, метою онкологічної школи є розгляд з різних сторін можливостей лікування онкологічних захворювань, визначення з перевагами кожного методу лікування і складання для кожного пацієнта саме його індивідуального плану лікування: «Онкохірурги і хіміотерапевти, радіологи і лікарі-діагности мають можливості поділитися своїм досвідом, своїми напрацюваннями, новими методами діагностики і лікування під час спілкування в одній команді, в одному залі».

Принцип командної роботи, що активно використовується в обласному онкологічному диспансері, вже дає свої результати. Визначення об’єму оперативного втручання на сучасному етапі неможливе без консиліуму з лікарями діагностами. Якщо ж уражуються пухлинним процесом суміжні органи, то в онкодиспансері проводяться розширені оперативні втручання комбінованою командою хірургів різних спеціальностей.

Цього року конференцію відвідали доктори медичних наук, професори з Португалії (Лісабон), Києва, Харкова, Кропивницького, Львова, Донецька, Миколаєва, Одеси, Дніпра. Перше  пленарне засідання відкривав заступник директора Національного інституту раку Сергій Коровін з доповіддю «Імунотерапія генералізованої меланоми шкіри».

В рамках науково-практичної конференції було проведено: науково-практичний симпозіум «Актуальні питання патології органів малого тазу», вебінар-трансляцію науково-практичної конференції «Сучасні теоретичні і практичні аспекти радіології (до 90-річчя кафедри променевої діагностики ХМАПО)», школу інженерів-радіологів (майстер-класи).

Завдяки вебінар-трансляціям були заслухані доповіді фахівців з Білорусі, Росії та Грузії.

Корисні посилання