Відповідальність  дітей та батьків – зміни у законодавстві

22.02.2019 12:46:25
Відповідальність  дітей та батьків – зміни у законодавстві

 21 лютого 2019 року за ініціативи служби у справах дітей Великоолександрівської районної державної адміністрації спільно з фахівцями районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді відвідано Давидівобрідську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, з метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі.

Начальник Служби Людмила Ішатенко довела до відома учнів та вчителів інформацію щодо вступу у дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». Цим законом поняття «булінг» визначається – як моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого нещадного ставлення.

Головний спеціаліст Служби Аліна Кучерява повідомила учням  про типові ознаки та види булінгу, надала рекомендації щодо подолання цього явища, акцентувавши увагу на тому, що кривдники нестимуть відповідальність згідно зі ст.173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, чим передбачено накладання штрафів, Якщо боулінг скоювали малолітні або неповнолітні від 14 до 16 років, то штраф заплатять їх батьки або особи, які їх замінюють.

Важливо! Передбачена відповідальність за приховування фактів боулінгу. Якщо директор навчального закладу не повідомить уповноваженим підрозділам органів поліції про факт булінгу – він буде притягнутий до адміністративної відповідальності, що передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних  мінімумів або виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку!

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зауважила, що у свою чергу керівників закладів освіти, які не помічають боулінг, не звільняють від відповідальності за подібні інциденти. На перший раз вони сплатять штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходу, а для батьків кривдників – від 100 до 200.

Корисні посилання