У Каланчацькому районі обговорили реалізацію проекту «Територія здоров’я»

29.11.2013 16:08:00

26 листопада 2013 року відбулася конференція з фельдшерами ФАПів Каланчацького району, яка пройшла у центральній районній лікарні, учасники якої обговорили реалізацію проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо покращення якості надання медичних послуг населенню»

26 листопада 2013 року відбулася конференція з фельдшерами ФАПів Каланчацького району за участі першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Шумея, заступника головного лікаря Каланчацької районної лікарні Сергія Денисенка та інших. Конференція пройшла у Каланчацькій центральній районній лікарні, учасники якої обговорили реалізацію проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо покращення якості надання медичних послуг населенню». Захід розпочав Сергій Денисенко, який наголосив фельдшерам про вагоме значення для мешканців району пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб гіпертонічною хворобою. 
Зокрема він зауважив, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 року №340 (Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб гіпертонічною хворобою) в районі проводиться робота: відпускаються препарати зі знижкою для лікування гіпертонічної хвороби за рецептами лікарів, у проекті бере участь ПФБ «ЦРА №24» з серпня 2013 року; проводяться засідання районного штабу з даного питання, начальником якого є Олександр Шумей, з Каланчацькою районною лікарнею, інтереси якої представляє Сергій Денисенко; виділено коштів на цей проект в районі 92,180 тис грн; проводяться медичні огляди мешканцям району з метою виявлення хворих на гіпертонічну хворобу та включення їх до реєстру, отримання ліків за пільговою ціною.
Конференцію продовжила Інна Демчук, яка у своєму виступі наголосила на користі профілактичних щеплень, проведенні серед батьків роз’яснювальної роботи, аби уникнути епідеміологічної обстановки в районі. Особи віком до 18-ти років медогляд проходять у присутності батьків, або опікунів. Обов’язково заповнюється інформована згода на проведення щеплення батьками (опікунами). В амбулаторній карті особи здійснюється запис лікаря про дозвіл на проведення щеплення. Обов’язково медперсонал дає поради стежити за станом після щеплення і при змінах стану (підвищення температури, почервоніння тощо) повідомляти лікаря. Олександр Шумей зазначив, що на сьогоднішній день 36 доз протигрипозної вакцини «Флюарікс» на суму 2415,60 грн було придбано за власні кошти працівників Центральної районної лікарні та 43 дози протигрипозної вакцини «Флюарікс» придбано завдяки спонсорам для дітей-сиріт та вихователів дитячих садків.
«Виконуючи завдання та доручення Глави держави, ми повинні створювати всі умови для того, щоб мешканці району почували себе комфортно та впевнено, відчували підтримку з боку влади. Надання медичної допомоги населенню йде паралельно з розвитком аптечної мережі району, тому треба прикласти максимум зусиль для того, щоб у населених пунктах району не виникало ситуацій, коли людина не може придбати необхідні ліки. Плідна праця влади та медичних працівників обов’язково дадуть свої плоди у спільній справі – покращення здоров’я наших людей», – підсумував Олександр Шумей».

Корисні посилання