У Великолепетиському районі обговорюють проект Концепції реформи місцевого самоврядування

16.07.2013 18:00:00

З метою реалізації в регіоні завдань Президента України щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів, згідно з графіком, з 05 по 16 липня 2013 року у Великолепетиському районі проходять громадські обговорення проекту Концепції реформи місцевого самоврядування

З метою реалізації в регіоні завдань Президента України щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів, згідно з графіком, з 05 по 16 липня 2013 року у Великолепетиському районі проходять громадські обговорення проекту Концепції реформи місцевого самоврядування за участю районної державної адміністрації та структурних підрозділів, голів селищної та сільських рад, депутатського корпусу.
 
Учасники обговорень прийняли рішення щодо внесення пропозицій до проекту Концепції: для виконання органами місцевого самоврядування делегованих повноважень повинні надаватися державою достатні фінансові ресурси; врахувати, що укрупнення сільських рад призведе до віддаленості громадян від установ надання адміністративних послуг; при формуванні нової системи адміністративно-територіального устрою України врахувати інтереси жителів малих сіл, у першу чергу тих, що віддалені від районного центру; розмежувати адміністративно-територіальну реформу на адміністративну та територіальну.
 
Крім того, у разі перерозподілу (передачі) повноважень від місцевих державних адміністрацій органам місцевого самоврядування необхідно, у першу чергу, врахувати, що на це необхідні фінансові ресурси і кадрове забезпечення. Селищні, сільські ради, переважно, мають слабкий кадровий потенціал; при перерозподілі повноважень між районними державними адміністраціями зробити районну державну адміністрацію виконкомом районної ради. 
У виконкоми включити: управління, відділи, сектори культури, освіти, житлово-комунального господарства та інші. У цьому разі скоротяться видатки з державного бюджету на утримання районних державних адміністрацій. Посилиться відповідальність голів районних рад за процеси життєзабезпечення, виконання завдань уряду, Президента.

Корисні посилання