Великолепетиська центральна районна лікарня оснащена новітнім апаратом УЗД

05.02.2014 16:44:00

04 лютого 2014 року заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Мошенцем проведено нараду щодо покращення матеріально-технічної бази кабінету ультразвукової діагностики КП «Великолепетиська районна центральна лікарня»

На виконання у районі завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань, 04 лютого 2014 року заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Мошенцем проведено нараду щодо покращення матеріально-технічної бази кабінету ультразвукової діагностики КП «Великолепетиська районна центральна лікарня». 

Як зазначив головний лікар КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Петро Сайтарли, ультразвукова діагностика – це достовірний, високоефективний, неінвазивний (тобто без ін’єкцій та не порушує цілісність шкірних покривів) метод діагностики. Він абсолютно безболісний і безпечний, немає протипоказань.
На базі КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» функціонує кабінет ультразвукової діагностики, оснащений новітнім апаратом УЗД, що дає можливість відтворити структурні особливості досліджуваного органа, визначити його розміри, розміщення, наявність патологічних змін, пухлинних утворень та виявити захворювання на ранніх стадіях. Лікарем УЗД проводиться дослідження внутрішніх органів, залоз, судин та ін. Так, протягом 2013 року УЗД пройшло 968 хворих. «Мешканцям маленьких сіл набагато зручніше та й дешевше приїхати до районного центру, щоб в одному місці провести всі необхідні діагностичні заходи і отримати рекомендації медиків щодо лікування хвороби», – зазначив Петро Сайтарли.
Проте в організації роботи є ще ряд проблем, що потребують невідкладного вирішення. Успіх у ранньому виявленню онкозахворювань в значній мірі залежить від апаратного та інструментального забезпечення діагностичного та лікувального процесу. Однак сьогодні в медичному закладі відсутній рентгенологічний апарат для момографії, не вистачає обладнання для клінічної лабораторії.
Підводячи підсумки наради, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Мошенець наголосив, що: «Всебічне, якісне та доступне медобстеження населення, досягнення сучасних стандартів медичної допомоги – це завдання Президента України Віктора Януковича владі на місцях. І ми спільними зусиллями повинні забезпечити мешканцям Великолепетищини комфортне лікування, а головне – вчасне обстеження і якісну діагностику».
За підсумками наради дано доручення головному лікарю КП «Великолепетиська районна лікарня» щодо вивчення можливості придбання вищезгаданого обладнання у кабінет ультразвукової діагностики для покращення онкоситуації у районі.

Корисні посилання