Весна прийшла зі сніжною негодою

02.03.2018 11:30:48
Весна прийшла зі сніжною негодою

З ускладненням погодних умов наприкінці лютого у районі відновили роботу пункти обігріву. І саме вчасно.

У ніч з 28 лютого на 1 березня, коли Високопільщину накрили сильні снігопади і автошляхах утворилися перемети, на посилений режим перейшла служба порятунку. У цей час особовим складом Високопільського районного сектору з надзвичайних ситуацій та 4-им державним пожежно-рятувальним постом були здійсненні заходи щодо рятування людей з снігових заметів. Протягом лише перших шести годин, за інформацією головного інспектора Високопільського РС ГУ ДСНС Олексія Цалінського рятувальниками було визволено із снігового полону 7 легкових автомобілів та 4 вантажівки. Загальна кількість людей, які отримали допомогу, – 23 особи. Двох громадян було розміщено в пункті обігріву, що розташований у КЗ  «Високопільська ЦРЛ».

Сніг та сильні пориви вітру спричинили аварії на лініях електропередач. Ще звечора 28-го лютого без світла залишилися близько десятка населених пунктів. До 9-ї години ранку наступного дня енергетики відновили електропостачання Новопетрівки, Зарічного, Мар’їного, Благодатного, аварійно-відновлювальні роботи по відновленню електропостачання Заградівки, Кочубеївки, Пригір’я, Розівки, Іванівки продовжувалися.

З ночі на автошляхах почала працювати снігоочисна техніка. На ранок вулиці населених пунктів та основні автошляхи звільняли від снігу 31 одиниці снігоочисної техніки, з яких 3 трактори комунальних служб, три – філії Великоолександрівського райавтодору та 28 одиниць додатково залучених технічних засобів підприємств, підприємців та фермерів.

Завдяки злагодженим діям всіх служб у населені пункти хліб було доставлено з мінімальними затримками. У Високопіллі машини зі свіжим хлібом були вже у першій половині дня.

У ці дні у посиленому режимі працює районна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На черговому її засіданні 1 березня  було заслухано питання про заходи  місцевих органів влади та місцевого самоврядування щодо протидії загрозам під час ускладнення погодних умов. Було додатково виділено з резерву пально-мастильні матеріали для ліквідації наслідків негоди і скоординована робота стаціонарних пунктів обігріву. Також ухвалено  рекомендації щодо призупинення  навчального процесу у закладах освіти району.

Корисні посилання