Інформація щодо державної грошової допомоги для людей, котрі постраждали від підтоплення

23.06.2023 17:31:09
Інформація щодо державної грошової допомоги для людей, котрі постраждали від підтоплення

Чи можу я отримати допомогу, якщо виїхав із зони підтоплення до підриву греблі і до затоплення мого населеного пункту?

Допомога сплачується громадянам, які на момент підриву греблі безпосередньо проживали/знаходились у житлових будинках в зоні затоплення. Більшість з них евакуювалися екстрено, часто – залишивши всі речі і майно. Тому фокус державної підтримки спрямований на надання допомоги саме їм.
 
Ті, хто мав змогу виїхати до катастрофи на Каховській ГЕС, могли і можуть надалі оформити щомісячну грошову допомогу на проживання для ВПО. 
 
Що стосується майна, пошкодженого чи зруйнованого внаслідок підриву греблі, незалежно від того, де ви перебували, ви матиме право на отримання компенсації в рамках програми “єВідновлення”. 

Чи можна подати заяву онлайн?

Ні, заява подається особисто.
 
Як допомогу може оформити людина, обмежена в пересуванні?

Пакет документів можна подати через представників органів місцевої влади або довірену особу. Також маломобільні особи можуть отримати кошти з доставкою додому.
 
Чи має право людина на отримання допомоги, якщо орендувала житло у підтопленому населеному пункті, але немає договору про оренду?

Так, за умови іншого документального підтвердження факту проживання у підтопленому населеному пункті. Таким документом може бути:
- військовий квиток; 
- трудова книжка; 
- документ, що підтверджує право власності на майно; 
- свідоцтво про отримання освіти або довідка з місця навчання; 
- документ про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; 
документи закладів охорони здоров’я.
 
Чи отримаю я допомогу, якщо  проживав на 9-му поверсі будинку і моя квартира не постраждала, але перший поверх підтопило?
 
Так, отримаєте, якщо ваш будинок підпадає під Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень.
 
А детальніше про те, як оформити виплату, – на інфографіці.Корисні посилання