«Далгъалар» відзначив 10-річний ювілей

20.11.2017 07:13:13

Мистецтво танцю є одним з найяскравіших проявів культури людства і у кожного народу воно неповторно. 12 листопада 2017 року у Новоолексіївському СБК пройшов ювілейний концерт присвячений 10-річчю народного ансамблю танцю кримських татар «Далгъалар». Хореографічне мистецтво, яке демонструє нам цей колектив, було і залишається унікальним культурним спадком, який дбайливо зберігають і розвивають нові покоління учасників колективу.

Ансамбль танцю кримських татар «Далгъалар» був створений в селищі Новоолексіївка  1 червня 2005 року. У  2007 році  ансамблю вже було присвоєно звання «народний». Його він гордо носить і зараз.

Дільшат Челебієв, з перших днів заснування колективу, був одним з найяскравіших і харизматичних учасників. А в наслідку,  він продовжив творчу діяльність сім'ї, що створила «Далгъалар», ставши талановитим керівником ансамблю.

Сьогодні в колективі займається більше 45 хлопчиків і дівчаток, для яких заняття танцем – це, перш за все, світ краси, можливість дізнатися його самим і поділитися з глядачами. Керівник ансамблю допомагає дітям робити перші кроки в танці, вчить відчувати ритм, слухати музику і підкреслювати самобутність сценічного  костюму, дозволяє учасникам ансамблю реалізовувати свої творчі здібності. Протягом 10 років, танцювальний колектив дарує свою творчість великій кількості глядачів в різних куточках України, і за її межами. Ансамбль «Далгъалар» є багаторазовим володарем призових місць, учасником районних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів-конкурсів дитячої та юнацької творчості.

Привітальним словом та подарунками ювілярів на святі вітали почесні гості: заступник голови Генічеської районної державної адміністрації, Член Меджлісу кримськотатарського народу Гульнара Бекірова, голова Новоолексіївської селищної ради Олександр Бурковський, голова Херсонського регіонального Меджлісу кримських татар Ленур Люманов, начальник відділу культури Генічеської РДА Вікторія Сухорукова. Грамотою районної державної  адміністрації та районної ради за досягнення та творчий ріст було відзначено ювілярів: керівника та учасників колективу. А грамотою відділу культури нагороджено голову селищної ради Олександра  Бурковського, за вагомий внесок у розвиток культури Генічеського району, сприяння діяльності творчих колективів селищного Будинку культури та підтримку  ініціативи кримськотатарського народу, спрямованої на розвиток миру, толерантності і взаємоповаги між представниками різних етносів та конфесій, що проживають в селищі Новоолексіївка.

В цей день ювілярів також вітали талановиті гості, а саме: ансамбль кримськотатарського народного танцю «Сельсебіль» (с. Щасливцеве), керівник Сусана Ізмайлова, хореографічний колектив «Імпульс» (м. Генічеськ), керівник Володимир Майлуніс, народний ансамбль танцю кримських татар «Лалє» (смт Новоолексіївка), керівник Ірина Єчина, народний ансамбль народної пісні «Берегиня» (смт Новоолексіївка), керівник Ольга Ульченко, солістка районного Будинку культури Аліме Джиляджи, співачка Еміне Зіадінова (м. Генічеськ), та незмінна солістка Новоолексіївського СБК Зєкіє Куршутова. Протягом свята учасники концерту танцювали і виконували яскраві пісні, даруючи  свою творчість  глядачам.

Дільшат Челебієв, як досвідчений керівник колективу, постійно працює над поповненням і розширенням репертуару, удосконаленням майстерності виконання  віртуозних рухів.

Професійне зростання колективу, його стабільний склад, різноманітний репертуар, щире бажання учасників зберегти національні традиції, підтримка з боку Меджлісу кримськотатарського народу, керівництва району та селища - все це сприяє успішному розвитку народного ансамблю танцю кримських татар «Далгъалар» та дозволяє широкому колу людей знайомитись  з культурою  цього народу.

Корисні посилання