Інклюзивний туризм як комплексний підхід для створення сприятливого суспільного середовища

19.04.2021 09:05:08
Інклюзивний туризм як комплексний підхід для створення сприятливого суспільного середовища

Херсонщина одна з найбільш привабливих територій України для туризму, рекреації та відпочинку. З кожним роком кількість туристів в області збільшується.

Значна частина подорожуючих – це туристи з інвалідністю, вадами зору або слуху, інші маломобільні групи населення. Подорожуючи, вони стикаються з широким діапазоном бар’єрів, які заважають їм у повній мірі споживати наявні туристичні ресурси. Звісно так не має відбуватися. Будь-які категорії туристів мають рівноцінне право на отримання повного спектру послуг, не відчуваючи при цьому ніяких перепон та дискомфорту.

На даний час розробляється Національна стратегія створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента України.

З метою створення умов для розвитку належної інклюзивної інфраструктури на території Херсонської області, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Миколи Якименка відбувся онлайн вебінар «Інклюзивний простір з елементами доступності для туристів з особливими потребами».

До участі приєднались представники місцевих громад, органів виконавчої влади, туристичних підприємств, громадських об’єднань, бізнес-асоціацій, адміністрації об’єктів природно-заповідного фонду, комунальних установ, тощо.

Спікерами виступили заступник начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації — начальник відділу розвитку курортно-рекреаційних територій Тетяна Таранова та члени Національної Асамблеї людей з інвалідністю України:

  • Херсонська ГО «Ініціатива на захист прав людей з інвалідністю», голова Яна Лебєдєва
  • ГО «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю» «ВЕЛІД», голова Віктор Булка
  • «Херсонське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих», директор Олександр Бондаренко

Безсумнівно, для комфортного відпочинку маломобільних туристів, подальшої конкурентоздатності Херсонщини як туристичної дестинації, території та об’єкти області мають бути максимально облаштовані спеціальними елементами доступності. Це і транспорт, і зупинки, готелі, заклади відпочинку та оздоровлення, ресторани, пляжі, музеї, візит-центри національних природних парків та біосферних заповідників, вбиральні, та інші об’єкти.

Під час заходу визначено та обговорено основні необхідні умови для туристів з особливими потребами у контексті “як доїхати?”, “де зупинитися”, “де поїсти?”, “що відвідати?” на територіях об’єднаних територіальних громад області, в закладах розміщення, на об’єктах природно-заповідного фонду, інших туристично-привабливих об’єктах.

Також учасники вебінару розглянули позитивні приклади міжнародного досвіду Іспанії, Туреччини, Польщі щодо доступності подорожей в порівнянні із наявним облаштуванням об’єктів та територій Херсонської області на дійсний час.

Важливо! Пропонуємо пройти опитування щодо моніторингу безбар’єрності в туризмі на Херсонщині за посиланням Google-форм

Корисні посилання