11 березня - Всесвітній день нирки

11.03.2021 07:23:10
11 березня - Всесвітній день нирки

Щорічно кожного другого четверга березня у світі відзначають Всесвітній день нирки. Цей день проводиться з 2006 року з метою привернення уваги до проблем пацієнтів із хронічними захворюваннями нирок, важливості покращення якості їх життя, а також необхідності покращення ранньої діагностики та роботи з профілактики ниркових захворювань.

На хронічні захворювання нирок страждає 10% населення світу. Більше 2 мільйонів людей у світі отримують діаліз або є реципієнтами пересадженої нирки.

Хвороби нирок можуть розвиваються непомітно аж до важкої форми. Появу цих захворювань можна попередити, а прогресування патології - сповільнити, якщо проходити щорічні профілактичні огляди. Виявити хворобу нирок допоможуть звичайні аналізи - крові та сечі.

Серед причин розвитку виділяють підвищений артеріальний тиск, діабет, зайву вагу та куріння. Також факторами ризику можуть бути генетична схильність, вплив важких металів та токсинів, несприятливі умови навколишнього середовища.

Для збереження здоров’я нирок рекомендовано:

1. Вживати достатню кількість води.

Рідина для нирок - це своєрідний розчинник накопичених в тканинах продуктів розпаду і формування сечі. Організм людини в середньому потребує 2800 – 3000 мл рідини (включаючи усі рідкі страви, напої тощо). Про недостатність рідини в організмі сигналізує спрага. Найкращим варіантом є регулярне пиття протягом усього дня, солодкі газовані напої та соки краще суттєво обмежити.

2. Контролювати артеріальний тиск.

Високий тиск, в тому числі й той, що виникає на фоні діабету, серцево-судинних захворювань, високого рівня холестерину, може викликати серйозні порушення функцій нирок.

3. Відмовитися від куріння.

Куріння є однією з причин зменшення кровопостачання до нирки, що погіршує її функціонування. Також куріння підвищує ризик розвитку раку.

4. Дотримуватися правил здорового харчування і підтримувати вагу в нормі. Їжа має надходити до організму рівномірно, не перевантажуючи його. Рекомендовано споживати не більше чайної ложки солі в день (по 5-6 грамів).

5. Більше рухатися.

Регулярні вправи допоможуть нормалізувати артеріальний тиск, уникнути застою крові в органах малого таза, затримки сечі в організмі, запалень сечовидільної системи.

6. Регулярно проходити профілактичні огляди.

Щоб звернутися до лікаря, не слід чекати появи серйозних порушень здоров’я, адже хвороби нирок можуть розвиватися непомітно.

Зверніться до лікаря вчасно!

Корисні посилання