22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів)

16.03.2016 13:58:01
22 березня – Всесвітній день води  (Всесвітній день охорони водних ресурсів)

Всесвітній день охорони водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що мала місце в 1992 році у Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) прийняла офіційне рішення про проведення Всесвітнього дня водних ресурсів, який нагадує всім жителям планети про значення і важливість води і продовження життя на Землі.

З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. У цей день організація із захисту навколишнього середовища звертається до всіх держав, які існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національному рівні.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. До основних цілей відзначення цієї дати можна віднести такі напрями діяльності, як:

– надання реальної допомоги країнам, що зазнають дефіциту питної води;

– поширення інформації про важливість охорони водних ресурсів.

Необхідно постійно звертати увагу людства на проблеми забруднення водних артерій планети. Стічні води підприємств, нафтопродукти, каналізаційні стоки являють серйозну загрозу для екосистеми більш ніж 23-х тисяч великих і дрібних річок на території України.

Мало хто замислюється про те, що майже кожне прання білизни додає черговий смертельний мазок в сумну картину. Більшість пральних порошків, що використовуються в Україні, складаються з фосфатів. Потрапляючи до водного об’єкта, фосфор забезпечує активне зростання синьо-зелених водоростей. І, відповідно, цвітіння і заболочування водойм, що в подальшому призводить до активного розвитку процесу гниття. Як наслідок – гниття сотні кілограмів водоростей у воді. У більш ніж 50 розвинених країнах світу ще з 80 – 90 років введені законодавчі обмеження або повна заборона на викоритсання фосфатних пральних порошків.

Для сьогочасності дуже важливим є підняття рівня обізнаності про значення і важливість води для провадження життя на Землі, про раціональне використання водних ресурсів, яке сприяє підвищенню рівня економіки та соціального добробуту.

Вода – вичерпний ресурс. Ми ніколи не матимемо її більше, ніж маємо сьогодні. Можливо, вперше за всю історію людства світовий попит перевищить наявний резерв, тому так важливо виховувати культуру бережливого ставлення до води. Тож давайте разом збережемо нашу планету блакитною – з усіма її океанами, морями, річками, озерами та джерелами. Лише таким чином ми забезпечимо чисте, здорове, квітуче і натхненне майбутнє, бо де є чиста вода, там є життя.

Корисні посилання