Аналітична довідка про результати діяльності служби у справах дітей обласної державної адміністрації

05.01.2017 17:23:02
Аналітична довідка про результати діяльності служби у справах дітей обласної державної адміністрації

Протягом 2016 року службою у справах дітей обласної державної адміністрації спільно з 25 службами у справах дітей області вирішувалися питання щодо розроблення та здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, соціального захисту, забезпечення прав, свобод та законних інтересів.

На виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року» забезпечено виконання  програми щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини в Херсонській області на період до 2016 року, схваленої розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 29 листопада 2011 року № 739 та затверджене рішенням обласної ради від 29 лютого 2012 року № 405.

З метою соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, попередження вчинення правопорушень неповнолітніми службами у справах дітей області спільно з підрозділами УМВС України в області та іншими зацікавленими структурами проведено 1074 спільних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», виявлено 306 дітей, вилучено з несприятливого оточення 90 неповнолітніх, з яких 40 – влаштовано до комунального закладу Херсонської обласної ради «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей», 14 – повернуто в сім’ю, 3 – до навчальних закладів, 33 – поміщено до закладів охорони здоров’я.

За незадовільне виконання батьками своїх обов’язків під час рейдів попереджено про відповідальність 1462 особи, ініційовано притягнення до відповідальності 278 батьків. Під час рейдів обстежено умови проживання дітей у 2511 сім’ях.

За оперативними даними Єдиної інформаційної автоматизованої системи «Діти» станом на кінець грудня 2016 року,  з загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служб у справах дітей області, 95,4 % влаштовані в сім’ї громадян України, що на 2 % більше, ніж на кінець  2015 року.

З метою покращення показників діяльності службами у справах дітей області  здійснюється профілактика соціального сирітства та подальше влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на усиновлення, під опіку, піклування, до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Корисні посилання