Архіваріусів Херсонщини привітали зі 100-річчям української архівної справи

21.12.2017 15:29:33
Архіваріусів Херсонщини привітали зі 100-річчям української архівної справи

Сьогодні 21 грудня в приміщенні обласної державної адміністрації відбулася зустріч заступника голови ОДА Вадима Чабана зі співробітниками архівних установ області, з нагоди Дня працівників архівних установ України та 100-річчя створення системи державних архівних установ України.

В.Чабан привітав усіх присутніх зі святом та зазначив: «Розроблена та схвалена колегією ОДА Програма соціально-економічного розвитку області передбачає розвиток архівної галузі і завтра ми будемо просити депутатів на сесії обласної ради про її схвалення, адже вона містить цю та багато інших – дуже важливих для розвитку області позицій».

Також він окреслив завдання, які стоять зараз перед розвитком архівної галузі. «Сьогодні є дуже важливою співпраця з новоутвореними ОТГ, які повинні створити на підпорядкованій території свої архівні установи». В.Чабан закликав працівників Державного архіву області надати головам ОТГ консультаційну допомогу щодо налагодження архівної справи на їх територіях.

«Ми розуміємо, що з часом люди прийдуть до голови ОТГ при оформленні пенсії за архівною довідкою і тому йому треба займатися налагодженням цієї справи» - зазначив В.Чабан.

Директор Державного архіву області Віктор Лебідь також поінформував присутніх, що цього року завдяки прийнятим районними державними адміністраціями програмам архівні установи в районах отримали 130 тис. грн на свій розвиток. Також він зазначив, що згідно з розпорядженням голови ОДА обласний архів готує необхідні рекомендації для голів ОТГ.

На святі привітали квітами та почесними грамотами ветеранів архівної справи колишніх очільників архіву області Василя Рилєєва, Антоніну Карпову, Віктора Боровика та колишнього заступника директора Олену Марущак. Отримали відзнаки і нинішні працівники обласного та районних архівних установ.

Присутні підтримали пропозицію громадськості клопотати перед Херсонською міською радою про присвоєння 90-річному ветерану архівної справи Херсонщини Орловій Зорі Соломонівні звання Почесний громадянин міста Херсона за вагомий внесок в його розвиток та створення джерельної бази з його літописання.

Увазі присутніх директором обласного архіву В.Лебідем було презентовано реалізацію спільних проектів з польськими колегами та іншими країнами ЄС, а також видану обласним архівом збірку «Обов’язкові постанови Херсонського окружного виконавчого комітету 1923-1930». Також він зазначив, що обласний архів має найкращий показник серед архівних установ України за фондами особового походження. Це особисті щоденники, сімейні документи тощо. Таких в облархіві намічується 156 одиниць.

Гості свята директор обласного краєзнавчого музею Тетяна Братченко, поет та журналіст Валерій Кулик також сказали чимало теплих слів на адресу архіву та його працівників.Корисні посилання