Артрит вражає кожного десятого жителя планети

12.10.2020 06:28:40
Артрит вражає кожного десятого жителя планети

12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом. Проводиться за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я і є приводом привернути увагу до проблеми захворювання суглобів, поширення інформації про цю групу хвороб, про їх профілактику, лікування і реабілітацію.

Артрит - це серйозне запальне захворювання суглобу, яке при відсутності лікування може призвести до значного болю, обмеженості рухів, інвалідності та втрати працездатності. Якщо запалення вражає декілька суглобів, його називають поліартритом. Підступність хвороби полягає ще і в тому, що дуже часто вражаються не тільки суглоби, але і внутрішні органи.

За даними ВООЗ кожен десятий житель планети страждає на артрит. У групі ризику ­­­- люди усіх вікових категорій, від немовлят і до літніх людей. Важкі ревматичні захворювання суглобів найчастіше розвиваються у віці від 30 до 50 років. Жінки страждають артритом в 5 разів частіше за чоловіків.

Причини хвороби різні: травми, часті фізичні перенапруження, генетична схильність, вірусні та бактеріальні інфекції, переохолодження, фізичне і психічне перевантаження і навіть надмірне куріння.

Симптоми:

- біль у суглобах, особливо виражений в нічний і ранковий час, що обмежує повсякденні рухи в суглобах;

- ранкова скутість - практично повна знерухомленість в суглобах після нічного сну, яка проходить після невеликої розминки (відчуття необхідності «розім'яти» суглоби);

- припухлість одного або декількох суглобів - невелике збільшення їх в обсязі, часто супроводжується хворобливістю, місцевим підвищенням температури;

- деформація - зміна форми, конфігурації суглобів.

Знизити ризик розвитку артриту можна, слідуючи декільком простим порадам:

- вести здоровий активний спосіб життя, частіше бувати на свіжому повітрі і 30 хвилин щодня приділяти фізичним вправам;

- відмовитися від шкідливих звичок: куріння та алкоголь сприяють розвитку запального процесу;

- налагодити правильне харчування: більше овочів, фруктів і кальцію;

- своєчасно звертатися до лікаря і проходити профілактичні медичні огляди.

 

Корисні посилання