Брифінг щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області | 16.11.2021

16.11.2021 13:54:27
Брифінг щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області | 16.11.2021

✓СТАТИСТИКА
За останню добу в області зафіксовано 155 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

Тож наразі в області 73 349 лабораторно підтверджені випадки захворювання на коронавірус.
З них:

  • 48 457 людей побороли недуг;
  • 22 557 людей інфіковані COVID-19;
  • 2 335 людей померли.

✓ У закладах охорони здоров’я перебуває 1421 особа. Це становить 56% зайнятих ліжкомісць. З них 263 особи мають підозру на COVID-19.

Стан хворих з підтвердженим COVID-19:

  • Середнього ступеня важкості – 1076 осіб,
  • Важкого ступеня важкості – 82 особи. 58 осіб на ШВЛ.

✓ Для проведення ПЛР тестувань в області наявні 38 352 тест-системи.

✓ВАКЦИНАЦІЯ
В області вже використано понад 554 тисячі доз вакцин від коронавірусу.

Більше 21 млн щеплень від COVID-19 уже зроблено в Україні! Вже майже 40% дорослих українців отримали принаймні одну дозу антиковідної вакцини.


✓  Крім того, МОЗ та Мінцифри планують запуск електронних COVID-сертифікатів про одужання.

Для тих, хто наразі хворіє та має підтверджений лікарем діагноз COVID-19, МОЗ спільно з Мінцифрою та НСЗУ планують запустити цифровий сертифікат про одужання. Зараз він знаходиться в бета-тестуванні.

Це документ в електронній формі, що підтверджує одужання особи від коронавірусної хвороби. Його зможуть сформувати громадяни самостійно в Дії. Сертифікат містить QR-код. Лікарі наразі НЕ можуть формувати сертифікати про одужання, лише громадяни самостійно за допомогою сервісу Дія.

 Цей документ можна буде використовувати як усередині країни, так і для подорожей за кордон.

Про офіційний запуск цього цифрового документа буде повідомлено на офіційному порталі МОЗ.

✓Також звертаю увагу! Підробка, продаж, придбання та використання фальшивих документів про вакцинацію – є правопорушенням і тягне за собою кримінальну відповідальність.

✓ ЗВЕРТАЮСЬ ДО ЖИТЕЛІВ ХЕРСОНЩИНИ!
За минулий тиждень зафіксоване зменшення кількості виявлення хворих на коронавірус та рівня госпіталізації. Стабілізація цих показників є першим позитивним сигналом проходження піку захворюваності та початку розвантаження медичної системи.

АЛЕ! Це ще не перемога над хворобою, коронавірус не зник. Тому потрібно продовжувати нарощувати темпи вакцинації та дотримуватись карантинних обмежень.

Вакцинація якомога більшої кількості людей – одна з основних умов для зниження темпів поширення коронавірусної інфекції.

Щеплення проти COVID-19 в Україні відбувається силами мобільних бригад з імунізації, пунктів щеплень та центрів масової вакцинації. Перелік центрів та пунктів щеплень розміщений на сайті Херсонської ОДА або на сайті МОЗ.

Тож будьте відповідальними: вакцинуйтеся, носіть маску, дотримуйтесь дистанції, часто мийте руки та користуйтесь антисептиком.Корисні посилання