Майбутнє Скадовського району – за розвитком основних галузей реального сектору економіки

05.07.2013 22:27:00

Подальший розвиток Скадовського району залежатиме від розвитку базових галузей економіки

У рамках виконання заходів Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” та у рамках проведення в області тематичного тижня щодо реалізації завдань Президента України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу 04 липня 2013 року в конференц-залі районного центру зайнятості відбулося розширене засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва у формі «круглого столу», на якій були присутні як безпосередньо члени координаційної ради, керівники та представники місцевих органів виконавчої влади району, так і приватні підприємці та керівники малих підприємств району. 
У своєму виступі заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Розумний звернув увагу присутніх на те, що на сьогодні із загальної кількості суб’єктів підприємництва району майже 89% здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та надання платних послуг, і то їх переважна більшість функціонує лише під час курортного сезону. Така ситуація негативно позначається на рівні зайнятості, надходженнях до місцевих бюджетів та інше. Через це влада не може на достатньому рівні вирішувати нагальні потреби та проблемні питання життя територіальної громади.
Зокрема, Анатолій Розумний наголосив, що подальший розвиток району залежатиме від розвитку базових галузей економіки. І в цьому плані, саме мале підприємництво, може стати «локомотивом» майбутніх перетворень.
Основними пріоритетними напрямками, до яких пропонують долучитися підприємцям району, є організація виробничих потужностей по переробці овочевої продукції, молока та м’яса, виробництва круп та безалкогольних виробів, виробництва будівельних та господарчих товарів, та насичення ними нашого внутрішнього споживчого ринку. 
Таким чином ми зможемо створити значну кількість нових робочих місць, і не тільки сезонних на 2-3 місяці, а які будуть функціонувати цілорічно. А це і соціальний захист самих працюючих, підвищення рівня життя їх родин, залучення додаткових фінансових ресурсів до місцевих бюджетів, які згодом можна направити на вирішення нагальних питань, а головне, це зміцнення позицій малого бізнесу району та його поступове переростання у середній.
Зі сторони місцевих органів виконавчої влади, ось уже протягом декількох останніх років, системно вживаються заходи щодо створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва.
Зокрема, налагоджено роботу реєстраційної служби, створено та забезпечено ефективну роботу дозвільного центру з видачі дозвільних документів. Наразі проводиться робота щодо спрощення та забезпечення вільного доступу суб’єктів господарювання до адміністративних послуг. До кінця поточного року, у зв’язку з цим, у районі буде створено центр надання адміністративних послуг.
Усіма місцевими органами виконавчої влади забезпечено надання відповідної консультаційної та методичної допомоги з питань здійснення діяльності та доведення змін у чинному законодавстві.
Особливе місце в плані підтримки розвитку підприємництва займає співпраця з районним центром зайнятості щодо створення нових робочих місць, надання одноразових допомог для започаткування підприємницької діяльності та компенсацій роботодавцям.
Спектр піднятих та обговорених на засіданні питань отримав жваву зацікавленість та підтримку з боку присутніх підприємців. 

Корисні посилання