Ціни на пшеницю і ячмінь в Україні підвищуються

20.07.2017 12:58:46

Погодні умови поточного року несприятливо вплинули на врожайність ранніх зернових культур в Україні. На думку агрометеорологів, врожай пшениці і ячменю зменшиться в порівнянні з минулим роком мінімум на 20%. Хоча сучасні технології вирощування зернових можуть дещо поліпшити ситуацію. Ці та інші фактори спровокували ріст цін на пшеницю і ячмінь в Україні.

Пшениця

Ціни на пшеницю за останній тиждень буквально злетіли на будь-яких умовах поставки. На внутрішньому ринку приводів для зростання було кілька, оператори ринку повідомляли про побоювання щодо якості майбутнього врожаю, зростання курсу долара США і зростання активності трейдерів, які вже починають формувати запаси зернової культури для подальшої відправки на експорт.

Експортні ціни на українську пшеницю росли на тлі стрімкого розвитку тренду на підвищення в Чикаго – проблеми  з ярою пшеницею в період з 05 по 12 липня 2017 року сильно розбурхали пшеничні майданчики. В таких умовах спрогнозувати подальший розвиток цінової ситуації на ринку пшениці досить проблематично – гравці ще тиждень тому були впевнені, що ринок під тиском обсягів нового врожаю буде просідати, але в результаті цього не відбулося. Вирішальним на даний момент залишиться погодний фактор та більшість аналітиків міркують про те, чи дасть можливість погода вчасно зібрати новий урожай пшениці.

Пшениця м'яка борошномельна (2-го класу): 4450-4750 (+100) грн/т, СРТ (міжнародний торговий термін Інкотермс, який застосовується по відношенню до всіх видів транспорту, включаючи змішані перевезення. Продавець несе витрати по фрахту і перевезення до пункту призначення. Покупець оплачує страхування вантажу. Ризики переходять в момент доставки вантажу першому перевізникові). завод (мірошники); 4600-4800 (+100) грн/т, EXW франко-елеватор (трейдери) (EXW - «Франко завод» із зазначенням назви місця заводу, термін Інкотермс. Також застосовується російське «самовивезення». Відповідальність продавця закінчується при передачі товару покупцеві або найнятому ним перевізнику в приміщенні продавця (наприклад, завод, фабрика, склад, магазин та ін.); продавець не відповідає ні за навантаження товару на транспорт, ні за сплату митних платежів, ні за митне оформлення товару, що експортується; покупець несе всі витрати з вивезення товару зі складу, перевезення, митного оформлення і т. д. Завжди вживається із зазначенням місця розташування продавця, наприклад, «самовивезення з ПАТ" Концерн Стирол "м.Горлівка». За базис поставки EXW покупець несе всі види ризику і всі витрати по переміщенню товару з території продавця до зазначеного місця призначення. Даний термін покладає, таким чином, мінімальні обов'язки на продавця, і покупець повинен нести всі витрати і ризики у зв'язку з перевезенням товару від підприємства продавця до місця призначення. Умови EXW не можуть застосовуватися, коли покупець не в змозі виконати прямо або побічно експортні формальності); 4900-5100 (+100) грн/т, СРТ порти ЧМ (трейдери).

Пшениця м'яка борошномельна (3-го класу): 4400-4700 (+100) грн/т, СРТ завод (мірошники); 4450-4700 (+100) грн/т, EXW франко-елеватор (трейдери); 4800-5050 (+100) грн/т, СРТ порти ЧМ (трейдери).

Ячмінь

За даними операторів ринку та інших інформаційних агентств, ринок ячменю повторював тенденції сусіднього ринку пшениці, хоча і власних новин і факторів вистачало. Так, оператори ринку повідомляють про активність трейдерів у даному секторі. Більшість з них намагаються сформувати обсяги зернової для подальшого виконання експортних програм.

Ячмінь фуражний: 3800-4000 (+100) грн/т, СРТ завод (переробники); 3900-4050 (+100) грн/т, EXW франко-елеватор (трейдери); 4150-4350 (+100) грн/т, СРТ порти ЧМ (трейдери).

Кукурудза

Ринок кукурудзи продовжує залишатися стабільним, відправка на експорт зернової старого врожаю йде невеликими обсягами. У короткостроковій перспективі істотних цінових коливань в даному секторі не очікується, трейдери будуть переходити на суміжні ринку до появи зерновий нового врожаю.

Кукурудза фуражна: 4200-4400 (0) грн/т, СРТ завод (переробка); 4250-4550 (0) грн/т, EXW франко-елеватор (трейдери); 4550-4900 (0) грн/т, СРТ порти ЧМ (трейдери).

Корисні посилання