Центр громадського здоров’я МОЗ України готовий почути проблеми регіонів

23.04.2019 07:57:27
Центр громадського здоров’я МОЗ України готовий почути проблеми регіонів

 

23 квітня триває другий день всеукраїнського семінару «Старт Національної стратегії імунізації та дорожньої карти». Засідання розпочалося вітальними словами Віктора Ляшка, першого заступника генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

«Сьогодні ми будемо говорити про те, як нам покращити рівні охоплення щепленням і довести їх до рекомендованих ВООЗ 95% саме через розбудову потужного юніта, який займається імунопрофілактикою в регіональних центрах громадського здоров’я. Тема стосуватиметься як функціоналу відокремленого структурного підрозділу, так і фінансування. Питання імунопрофілактики доволі широке, охоплює всі розділи і напрямки нашої профілактичної роботи від комунікації до епіднагляду», - зазначив Віктор Ляшко. За його словами, Центр громадського здоров’я МОЗ України готовий почути проблеми регіонів.

Після відкриття заходу були презентовані Херсонський, Житомирський і Рівненський регіональні центри. Першим презентував обласний центр і його команду головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич.

«Центр створено у квітні 2017 року, юридично ми були другим центром в Україні, фактично – першим. Рішенням сесії обласної ради Херсонський обласний центр здоров’я і спортивної медицини було перетворено в обласний центр громадського здоров’я. З тих пір жодного дня ми не були самі, мали юридичну і фінансову підтримку. З липня 2018 року наш центр отримує субгрант Глобального фонду на розбудову системи громадського здоров’я. За рахунок цього субгранту була значно покращена матеріально-технічна база закладу: ми придбали комп’ютерне обладнання, обладнання для конференц-залу, маємо достатню кількість роздаткового матеріалу, створено власний сайт», - розповів Юрій Ромаскевич.

На сьогодні в закладі 51 штатна одиниця, після приєднання групи моніторингу і оцінки і виділення окремого структурного підрозділу, що займатиметься медичною статистикою, в закладі працюватимуть 112 осіб. Протягом липня-серпня буде передано майно обласного лабораторного центру.

 

Корисні посилання