Чергове засідання колегії районної державної адміністрації

02.06.2016 15:51:57
Чергове засідання колегії районної державної адміністрації

На порядку денному розширеного засідання колегії районної державної адміністрації, що відбулася 31 травня 2016 року, було розглянуто питання.

  1. Про дотримання «Правил охорони електричних мереж» та протипожежного режиму в охоронних зонах повітряних ліній».
  2. Про стан погашення заборгованості зі сплати обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  3. Про хід проведення оздоровчої кампанії в районі та організації відпочинку у пришкільних таборах.
  4. Про стан підготовки сільськогосподарських товаровиробників до проведення збирання врожаю ранніх зернових культур.
  5. Про хід виконання в районі Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки;
  6. Звіт начальника фінансового управління районної державної адміністрації з питань роботи із зверненнями громадян за січень-квітень 2016 року.

Перших чотири з визначених питань було вирішено заслухати, два – розглянути протокольно.

Про дотримання Правил охорони електричних мереж та протипожежного режиму в охоронних зонах повітряних ліній розповів присутнім головний інженер відокремленого підрозділу «Херсонські магістральні електричні мережі» Леонід Шевченко.

Правила охорони електричних мереж запроваджуються з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму і використовуються у разі проектування, будівництва та експлуатації електричних мереж, а також під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж. Їх невиконання може привести до короткого замикання на лінії, зашкодити здоров’ю людей та тварин, привести до відключення лінії та знеструмлення споживачів електроенергії, до порушення роботи об’єднаної енергосистеми України.

Про стан погашення заборгованості зі сплати обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування доповіли заступник начальника відділу обслуговування громадян Скадовського об’єднаного Управління Пенсійного Фонду України Херсонської області Сокол Тетяна та головний державний ревізор-інспектор Каланчацького відділення Скадовської ОДПІ Дмитро Ковальов.

Сокол Тетяна у своєму виступі наголосила, що збільшення видатків на пенсійні виплати потребує мобілізації всіх існуючих резервів для зміцнення фінансової бази та виконання бюджету за його дохідною частиною.

Але, залишається непогашеною заборгованість по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що виникла до 01 жовтня     2013 року і адмініструється органами Пенсійного фонду України, та з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Загальна сума заборгованості становить 20,3 тис. грн і обліковується по восьми фізичних особах. Уся сума боргу охоплена заходами примусового стягнення, виконавчі документи знаходяться на виконанні в органах ДВС. З початку поточного року в рахунок погашення заборгованості по єдиному внеску від заходів примусового стягнення надійшло 3,3 тис. грн. Залишок боргу має статус безнадійного, адже один боржник знаходиться за межами держави, решта не має рахунків або коштів на них, іншого майна. Щодо даних боржників, по базах обліку одержувачів пенсій, єдиному реєстру застрахованих осіб, щомісяця здійснюється пошук нових джерел доходів боржників.

Заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій становить 19,4 тис. грн, у тому числі ПАТ «Червоний Чабан» –  1,7 тис. грн (за рішенням суду заборгованість розстрочена з обов’язковим місячним відповідно до встановлених рішенням суду термінами), ФГ «Аронія» – 17,7 тис. грн (підприємство має безнадійний статус боргу, заборгованість не погашається, будь-які платежі від боржника не здійснюються). З початку 2016 року в рахунок погашення боргу по пільгових пенсіях надійшло 12,4 тис. грн.

За інформацією Дмитра Ковальова від початку року на 6,3 відсотки зросла заборгованість платників внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Станом на 01 травня 2016 року по Каланчацькому відділенню Скадовської ОДПІ обліковується 151 боржник на загальну суму 1697,1 тис. грн, з яких 1299,1 тис. грн – борг юридичних осіб, 398,0 тис. грн – борг фізичних осіб.

Тільки за січень-квітень поточного року Каланчацьким відділенням Скадовської ОДПІ направлено 16 вимог про сплату заборгованості на суму 160,0 тис. грн.

«На проведення оздоровчої кампанії 2016 року з районного бюджету виділено 70 тисяч гривень», – повідомила заступник начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Наталія Костецька.

Протягом оздоровчої кампанії 2016 року визначено завдання охопити послугами оздоровлення і відпочинку дітей шкільного віку не менше рівня минулого 2015 року, а саме 90 відсотків дітей пільгових категорій.

У зв’язку з обмеженим бюджетним фінансуванням для проведення оздоровчої кампанії 2016 року планується залучати кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, фізичних осіб, релігійних організацій, кошти профспілок, благодійні внески та інші кошти, не заборонені чинним законодавством.

Першочерговим завданням оздоровчої кампанії 2016 року є оздоровлення дітей пільгових категорій, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. З цією метою протягом поточного року управлінням соціального захисту районної державної адміністрації ведеться робота з прийому заяв від батьків, опікунів та прийомних батьків щодо оздоровлення влітку 2016 року дітей.

«Для забезпечення повноцінного відпочинку дітей та підлітків влітку 2016 року відділом освіти районної державної адміністрації проведено відповідну підготовчу роботу. З метою координації дій відділів та служб, які забезпечують проведення оздоровчої кампанії влітку, 19 травня 2016 року заплановано проведення семінару-навчання з питань відпочинку дітей, на якому буде розглянуто питання про вимоги наглядових служб району щодо організації та проведення оздоровчої кампанії, про відпочинок дітей пільгових категорій та організаційне і фінансове забезпечення відпочинку дітей влітку 2016 року, дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил пожежної безпеки, охорони праці і безпеки життєдіяльності під час перебування дітей у закладах відпочинку та ін.», – зазначила у своєму виступі начальник відділу освіти районної державної адміністрації Анастасія Калініна.

На базі 13 загальноосвітніх шкіл району планується робота 15 пришкільних таборів відпочинку. Послугами відпочинкової компанії буде охоплено 589 дітей, що становитиме 30 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку без урахування учнів 9-х, 11-х класів.

На виконання програми оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році з районного бюджету виділено 140,182 тис. грн на відпочинок (проти 140,4 тис. грн. у минулому році).

Відпочинкова зміна у пришкільних таборах триватиме 14 днів. Вартість дітодня у середньому становитиме 17 грн, як і в минулому році.

Вжито певних заходів щодо покращення матеріально-технічної бази закладів, а саме: проведено благоустрій спортивних майданчиків, закуплено медикаменти.

Організація харчування дітей планується відповідно до «Порядку організації харчування дітей в навчальних та оздоровчих закладах», затвердженого спільним наказом МОЗ та МОН України від 01 червня 2005 року № 242/329.

Про стан підготовки сільськогосподарських товаровиробників до проведення збирання врожаю ранніх зернових культур інформувала начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Ірина Бойко.

Збиральна площа ранніх зернових в районі становить – 18479 га, у тому числі: озимих – 13409 га. Із них: озимої пшениці – 8558 га, озимого ячменю – 4851 га. З ранніх ярих зернових збиранню підлягає 5070 га ярового ячменю.

Для своєчасного проведення збирання ранніх зернових культур у районі в наявності є 102 одиниці зернозбиральної техніки, крім того, планується залучення комбайнів з інших організацій.

Відповідно до робочого плану збирання зернових планується завершити за     12-14 робочих днів при навантаженні на один комбайн близько 181 га.

Станом на 10 травня поточного року коефіцієнт готовності зернозбиральних комбайнів становить 85,2 відсотків, валкових жниварок – 82,6 відостки, зерноочисних машин та токового обладнання – 92,8 відсотки, автомобільних ваг – 91,6 відсотків.

На 88 відсотків підготовлено зернозбиральну техніку фізичною особою – підприємцем Чухлядь М. (Новокиївська сільська рада) та фермерськими господарствами району: «Агроспектр» (Кручина С.Г.), «Брат-2» (Заклепний В.І), «Південне» (Мазуренко Н.Л.), «Валентина» (Єрохіна В.А.).

Кращими серед господарств в даному напрямку є ТОВ «Таврида Плюс», ТОВ «СП «Українські рисові системи», ТОВ «Агростандарт КНК», ТОВ «Рис України».

Згідно з робочим планом для проведення комплексу зернозбиральних робіт необхідно понад 980 тонн дизельного пального, 290 тонн бензину, близько 60 тонн дизельних масел.

З метою надання допомоги у збиранні збіжжя населенню району сільськими, селищними головами проводиться робота щодо визначення для цього потреби у комбайнах.

За результатами колегії дано відповідні протокольні доручення.

Корисні посилання