Чому не варто отримувати зарплату «в конвертах»

19.01.2016 16:45:43

Варто відзначити, що неоформлення з роботодавцем трудових стосунків спричиняє величезну кількість негативних наслідків.

1. Працівник залишається без всіх соціальних гарантій та прав, що передбачені Кодексом законів про працю й чинним законодавством про соціальне забезпечення України.
2. Довести факт трудових стосунків в суді дуже складно, оскільки для цього потрібні показання свідків, проте, працівники організації не завжди погоджуються надати свідчення на суді проти власного працедавця.
3. Працівнику не враховується трудовий стаж, у тому числі пільговий, який необхідний для ряду категорій громадян для дострокового здобуття трудової пенсії відповідно до чинного законодавства.
4. У зв’язку з неперерахуванням відповідних сум до Пенсійного фонду України, при досягненні працівником пенсійного віку його трудовий внесок не буде врахований і достатній розмір пенсії та взагалі можливість її оформлення та отримання під великим сумнівом.
5. Працівник не захищений від травматизму на виробництві і професійних захворювань, оскільки він виключається з сфери дії Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.
6. Працівник позбавляється гарантованого мінімального розміру оплати праці: працедавець може платити стільки, скільки він захоче.
7. Усні домовленості про розмір заробітної плати, періоди її виплати не зобов’язують працедавця виконувати обговорені умови не тільки стосовно суми, дати, а й навіть самого факту оплату праці. Дуже часто працедавці не виплачують заробітну плату протягом декількох місяців, а потім розривають з працівником трудові стосунки, так і залишаючи працівника ні з чим.

Пам’ятайте ці факти та турбуйтесь про себе!

Корисні посилання