Державне свято в Олешківських пісках

16.07.2018 08:49:03
Державне свято в Олешківських пісках

15 липня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв  разом з дипломатами США, громадськими активістивами, журналістами, волонтерами та учасниками бойових дій на сході України здійснили похід Олешківською пустелею з нагоди річниці прийняття Верховною Радою Української РСР Декларації про державний суверенітет, яке відбулося 16 липня 1990 року.

Ініціатором такого заходу виступив голова Міжнародного громадського об‘єднання «Земляцтво Херсонщини» Юрій Гусєв:
«Переходячи через пустелю, ми згадували часи, коли Україна здобувала незалежність і обговорювали сучасну ситуацію, коли ми відстоюємо територіальну цілісність і незалежність. Похід дозволив нам не тільки знайти час для спілкування, але й відкрити неймовірні красоти Херсонщини».

Також очільник «Земляцтва Херсонщини» поділився планами організації надрукувати  книгу про Херсонщину, яку презентуватимуть під час проведення Таврійських горизонтів на засіданні Ради Земляцтва.

Важливість заходу відмітив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв: «Цей похід об’єднав кіборгів з Донецького аеропорту, захисників, волонтерів і просто небайдужих людей. Ми бачимо, що Херсонщина приваблює також іноземних гостей. Спільно віддаючи шану таким важливим історичним датам, як прийняття Декларації про державний суверенітет, ми більше укріплюємо наше громадянське суспільство і формуємо думку про те, що Україна була, є і буде. Славімо та цінуймо українське!».

Щодо американських гостей, то перший заступник посла США Джордж Кент, який перейшов пустелю з дружиною, висловив солідарність і підтримку українцям, які відстоюють свою територіальну цілісність та поділився емоціями від подорожі олешківськими барханами: «Дуже цікаве місце  в Україні. Видно, що тут живуть активні люди, які поважають природу та свою країну. Добре, що тут розвивають екотуризм, бо це чудове місце та перспективний напрям».

Прибувши на фінальну точку маршруту, учасники походу підняли український та кримськотатарський прапори і заспівали гімн України в найбільшій пустелі Європи.

12-кілометровий похід між піщаних барханів висотою 8-12 м і справжніх оазисів надовго запам’ятається учасникам та стане гарним приводом відвідати Херсонщину ще не один раз.
 


 



Корисні посилання