До ВРУ подадуть напрацювання, аби впровадити поліграф у державних інституціях

26.02.2020 16:07:14
До ВРУ подадуть напрацювання, аби впровадити поліграф у державних інституціях

Відповідну ініціативу відомих українських поліграфологів підтримав голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.
Про це він заявив на засіданні за «круглим столом», де говорили про законодавчі ініціативи застосування поліграфу в протидії корупції.

Ініціатором заходу виступила Херсонська обласна державна адміністрація на чолі з Юрієм Гусєвим. Участь в обговоренні взяли провідні експерти, адвокати, представники законодавчої та виконавчої влади.

Учасники засідання за «круглим столом» обговорили досвід Херсонщини щодо використання поліграфів у діяльності органів виконавчої влади та впровадження Закону про захист прав осіб, які проходять дослідження на поліграфі.

Як зазначив очільник Херсонщини Юрій Гусєв, уперше він пройшов поліграф у 2014 році в Міністерстві оборони України, тому розуміє важливість впровадження інструменту на всіх рівнях державної влади.

«Поліграф – це той інструмент, який нам сьогодні, під час тотальної недовіри до державних інституцій, потрібно використовувати для того, щоб робити інституції більш сильними та повертати довіру людей. В нашій облдержадміністрації ми використовуємо поліграф. Люди, усвідомлюючи, що на фінальному етапі проходження конкурсу треба пройти поліграф, відмовляються - і це те, що є сьогодні важливим у контексті повернення довіри суспільства до інституцій та держави на центральному і регіональному рівнях», - зауважив Юрій Гусєв.

У зв’язку з тим, що поліграф стає популярною політичною темою, голова облдержадміністрації висловив переконання, що він важливий не лише в силових органах, але й у державних інституціях.

Керівник робочої групи Колегії поліграфологів України з розробки законопроєкту № 4094 Олександр Мотлях розповів про важливість легалізації поліграфа в Україні та зазначив, що раніше законопроєкт передбачався для силових структур, але, враховуючи потреби сьогодення, є сенс внести зміни задля впровадження інструменту на всіх рівнях законодавчої та виконавчої влади.

Експерт-поліграфолог Ігор Усіков підтримав думку про важливість поліграфа в забезпеченні безпеки, зокрема в державних органах.

Першою на Херсонщині «детектор брехні» пройшла Наталія Дзюба, яка була кандидаткою на керівну посаду. Її перевірка тривала 4 години.
«До чиновників зараз відношення людей неоднозначне. Чесним людям немає чого боятись. Від цього відчуваєш ще більшу вмотивованість і впевненість у собі та своїх діях», - повідомила Наталія Дзюба.

Крім того, Артем Біденко, Державний секретар Міністерства культури, молоді та спорту України, під час обговорення Закону про захист прав осіб, які проходять дослідження на поліграфі, зазначив, що важливо працювати також на психологічному та технологічному рівнях.



Корисні посилання