Про досягнення галузі рослинництва

18.02.2019 07:01:57
Про досягнення галузі рослинництва

Станом на 1 грудня  2018 року за  оперативними даними в усіх категоріях господарств зернових і зернобобових культур намолочено 2304 тис. тонн, при урожайності 32,4 ц/га.

Найбільше зерна намолочено у хліборобів Новотроїцького району – 209 тис.тонн, Генічеського – 198 тис.тонн, Каховського – 178 тис.тонн та Голопристанського – 151 тис. тонн.

Найвищу врожайність  зернових отримали сільськогосподарські підприємства Каховського району – 48,8 ц/га, Горностаївського – 37,6 ц/га, Скадовського – 37,4 ц/га, Новотроїцького – 34,7 ц/га.

Незважаючи на несприятливі погодні умови вегетації ранніх зернових СТОВ «Батьківщина» Великолепетиського району та ф/г «Восход – 2012» Іванівського району отримано по  61,0 ц/га, ТОВ «Берегиня» Бериславського району отримано по 44,6 ц/га, СТОВ «Перше травня» Великоолександрівського району отримано по 43,3 ц/га.

На зрошуваних землях найвищу урожайність отримано у ПП БФ «Таврія» Чаплинського району 83,7 ц/га, ТОВ «Дружба» Іванівського району 82,9 ц/га, ТОВ «ТД Долинськое» Чаплинського району 72,3 ц/га, ТОВ «Дружба» Новотроїцького району 72,0 ц/га, ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешенел» Каховського району по 65,3 ц/га.

Отримано високі врожайності кукурудзи на зерно на зрошуваних землях так СТОВ «Аграрник» Новотроїцького району отримав по 154 ц/га, ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешенел» Горностаївського району по 116 ц/га, ТОВ «ТД Долинськое»  Чаплинського району по 111,3 ц/га, ТОВ АП «Зоря ЮГ» Чаплинського району по 111,0 ц/га, ТОВ «Продексім» Каховського району по 104 ц/га, ТОВ ТД «Райагрохім» Горностаївського району по 102,0 ц/га та ДП «Альфа Фарм» Новотроїцького району по 100 ц/га.

 

Херсонська область щорічно виробляє більше 40% валового збору рису в Україні, який вирощують на полях Каланчацького, Голопристанського та Скадовського районів. Середня врожайність рису в області – 65,1 ц/га, по Україні  - 62,3ц/га.  За оперативними даними зібрано 50,1 тис.тонн, що на 11% більше до відповідного періоду минулого року. Найвищу урожайність отримали у ДП ДГ «Інституту рису» Скадовського району по 77,2 ц/га.

 

Уже традиційно Херсонщина тримає лідерство в Україні і утримує найвищі показники з урожайності сої – 34,4 ц/га., це друге місце у державі.

Найбільший валовий збір сої отриманий в Каховському районі – 88 тис.тонн, Новотроїцькому –  70 тис.тонн, Чаплинському – 62 тис.тонн, Горностаївському -  44 тис.тонн.

Найвищу врожайність сої отримали сільськогосподарські підприємства Горностаївського району – 38,5 ц/га, Нижньосірогозького – 38,2 ц/га, Іванівського – 37,7 ц/га.

У поточному році трудівники ПП «Восток Агро» отримали по 50 ц/га,  ПП БФ «Таврія» Чаплинського району отримали по 47,4 ц/га, ТОВ АП «Зоря Юг» Чаплинського району отримали по 46,7 ц/га,  ТОВ «Продексім» Каховського району отримали по 45,0 ц/га, ТОВ «Дружба» Новотроїцького району отримали по 44,9 ц/га, ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешенел» Горностаївського району по 40,8 ц/га.

 

За обсягами  виробництва овочевої продукції область щороку традиційно займає перше місце серед областей України. У 2018 році зібрано 1 млн. 140 тис.тонн овочевих культур відкритого грунту, з урожайністю 296 ц/га, це перше місце в державі. Найбільше овочів зібрано у Голопристанському– 287 тис.тонн, Цюрупинському – 171 тис.тонн та Каховському – 149 тис.тонн районах.

Високі врожаї томатів у поточному році отримали у ПП «Органік Сістемс» Голопристанського району по 1004 ц/га, ПСП «Діамант» Каховського району по 950 ц/га. Цибулі ПрАТ «Дніпровська Перлина» Цюрупинського району з кожного гектару зібрала по 452,3 центнери.

На Херсонщині щороку вирощується майже 75% баштанних культур в Україні. Для показу досягнень у цьому напрямку у Голопристанському районі щороку проводиться  Вcеукpaїнcький феcтивaль "Укpaїнcький кaвун – coлoдке дивo".

На фестивалі членами журі визначалися найбільший гарбуз, кавун і диню. Так, у поточному році найбільший кавун виростив фермер із Нової Збур'ївки Володимир Фіночко, вага смугастого красеня становила 25 кг, на другому місці Микола Салінський із Нової Збур'ївки із кавуном вагою 24 кг, на третьому - Андрій Бондар (Долматівська ОТГ) із кавуном вагою 22,5 кг.

Другий рік поспіль Херсонщина з причалу зерноперевантажувального терміналу компанії "Нібулон" відправила по Дніпру жителям Києва кавуни та дині. Які було вирощено на полях Голопристанського та Скадовського районів.

Херсонська область має найбільшу питому вагу поливних земель в Україні – 62%.

В області налічується 427 тис. га зрошуваних земель. На сьогодні площа поливних земель збільшилася на 10 тис.га і склала 320 тис.га основного зрошення.

Зрошувані землі є гарантом продовольчої безпеки держави, особливо в роки з несприятливими погодними умовами. Зрошення в області це вирощування стабільних урожаїв сільськогосподарських культур, збільшення виробництва продукції, створення розвинутої матеріально-технічної бази сільського господарства, поліпшення матеріальних та побутових умов населення області.

В останні роки за ініціативи сільськогосподарських підприємств області за власні кошти відновлюються меліоративні системи, як приклад в поточному році на території Чаплинського району включено до роботи зрошувальну насосну станцію потужністю 1,5 тис. квт. Водою з Перекопського каналу зрошувалось 956 га богарних земель ТОВ ТД «Долинське», в Каховському районі запрацювала також нова насосна станції потужністю 400 кВт., побудована приватним підприємством «Восток-Агро» на землях Роздольненської сільської ради. Обсяг інвестицій склав близько 8 млн грн. Пуск зрошувальної системи дав можливість зрошувати близько 120 га.

Разом з тим, рішенням сесії Херсонської обласної ради в березні 2018 року внесено зміни до завдань та заходів Комплексної програми розвитку водного господарства Херсонської області на період до 2020 року щодо виділення коштів з обласного бюджету на 2018–20 роки у сумі 60 млн грн. на будівництво, реконструкцію, розширення інженерної інфраструктури, модернізацію зрошувальних систем, в тому числі внутрішньогосподарських.

У 2018 році кошти виділені в сумі 20 млн грн. на проведення меліоративних робіт на Каховській та Інгулецькій зрошувальних системам.

 

 

Корисні посилання