ФЕРМЕР-2021: обговорено сучасні тенденції розвитку аквакультури

04.03.2021 09:30:26
ФЕРМЕР-2021: обговорено  сучасні тенденції розвитку аквакультури

    Перший день Південної агропромислової виставки «Фермер-2021» виявився насиченим. Проведено круглий стіл «Сучасні тенденції розвитку аквакультури» з онлайн підключенням першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Бутрія для обговорення стану та перспектив розвитку галузі рибництва.

    Учасниками круглого столу стали народні депутати, керівники галузевих державних структур, аграрні підприємства, представники проекту USAID АГРО, об’єднаних територіальних громад.

    Радником з питань післяврожайної переробки програми USAID АГРО Владиславом Карпенком було презентовано ідеї та напрацювання щодо впровадження нових технологій в аквакультурі, сервіси та підтримку від програми USAID Агро. Зокрема, було акцентовано увагу, що скористатися грантовою підтримкою зможуть підприємства, які бажають розширити виробництво аквакультур чи запровадити переробку аквапродукції, в розрахунку 50-150 тисяч доларів в гривневому еквіваленті.

    Питання сучасних виробничих технологій рибництва було висвітлено керівником ДУ «Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб», депутат Херсонської обласної ради Юрієм Ковальовим.

    Перспективним з точки зору рентабельності організації виробничого процесу було визнано напрям культивування равликів на півдні України, на якому вже спеціалізується Херсонський державний аграрно-економічний університет, який висловив свою готовність надавати підтримку бажаючим створити равликову ферму.

    Важливу інформацію про зміни у законодавстві щодо раціонального використання водних ресурсів та спрощеної  процедури оренди водних об’єктів донесла до присутніх Ольга Філіна, в.о. директора Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів облдержадміністрації.

    У підсумку зустрічі в.о. директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації Маргарита Степанова закликала учасників активізувати роботу з диверсифікації виробництва аквакультур, відкриття альтернативних видів бізнесу та розвитку крафтової переробки, а також внесення змін до законодавчих актів України за пропозиціями користувачів водних об’єктів щодо розвитку рибної галузі.

Корисні посилання