Гола Пристань. Декілька цікавинок для гостей кавунової столиці

22.04.2020 16:49:34
Гола Пристань. Декілька цікавинок для гостей кавунової столиці

Наш карантинний онлайн-тріп продовжуються. Сьогодні ми відправляємося в неймовірну Голу Пристань.

Перші згадки про населений пункт датуються 1709 роком. Того року козаки Олешківської Січі заснували на місці сучасного міського причалу перевіз під назвою Голий, звідки й пішла назва сучасного міста. Подейкують, що така ідея виникла через особливості місцевості – тут були тільки вода й пісок.  Місто розташоване на лівому березі річки Конка й частково охоплює береги озера Соляне.

Сучасна Гола Пристань – це зелений, доглянутий населений пункт, у якому є чудові умови для лікувального, зеленого та спортивного туризму. Що ж обов’язково треба подивитися у Голій Пристані, дізнаємося далі.

Міська набережна

Набережна Голої Пристані – це впізнавана візитна картка міста. Вишукані альтанки та дивовижний вид на річку Конку роблять її улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів і туристів.

Дивує це місце й цікавим скульптурним ансамблем. Є тут також пам’ятник кавуну, адже Голу Пристань у народі давно називають кавуновою столицею Херсонщини.

Культурне життя

Гола Пристань славиться своїми гучними та яскравими фестивалями.

Щорічний всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості «Купальскі зорі» покликаний популяризувати народну творчість, відроджувати традиційні  українські обряди та народні промисли. До участі в «Купальських зорях» запрошують самодільних художників та майстрів, що працюють у традиційному українському стилі, фольклорні, театральні та хореографічні колективи, у роботах яких присутня обрядова тематика свята Івана Купала. У рамках фестивалю відбуваються карнавальна хода з театралізованим дійством, розважальна програма, тематичні виставки, майстер-класи, козацькі змагання, конкурс талантів з нагородженням переможців та гала-концерт, під час якого виступають українські зірки.

Ще один фестиваль, який приваблює до міста тисячі туристів,  «Український кавун – солодке диво». У рамках фестивалю проходять виставки-ярмарки, дегустації, продаж у великому асортименті баштанних культур та іншої сільськогосподарської продукції, концертно-розважальна програма, ігри, конкурси та майстер-класи та, звичайно ж, конкурс на найбільший кавун. Минулого року фестиваль потрапив під приціл знімальної групи нового тревел-проекту «Le маршрутка» за участі Лесі Нікітюк.

У Голопристанському міському будинку культури «Сузіря» відкрито музейну кімнату, картинну галерею та кінотеатр.  У музейній кімнаті зберігаються експонати різних історичних періодів, знайдені на території Голопристанщини: предмети ямної культури, скіфські амфори, старовинні монети, речі часів Другої світової війни. Постійно діючі експозиції музейної кімнати: «Місто козацького краю», «Небесна сотня», «Наші герої» (про учасників АТО). У картинній галереї можна відвідати постійні експозиції, періодично тут проводяться художні виставки та виставки майстрів.

Адреса:  Гола Пристань, вул. 1 Травня, 45

Посилання: https://www.facebook.com/syzirya/

Санаторій «Гопри»

У центрі Голої Пристані розташована одна з найвідоміших здравниць України, що має потужну  сучасну оздоровчно-лікувальну базу.

Щороку до санаторію, який працює більше століття, приїздять відпочиваючі з України, ближнього та дальнього зарубіжжя. Цілюще озеро Соляне, на якому розташований санаторій, славиться своїми грязями та ропою з дивовижним мінеральним складом. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, судин, урологічні та гінекологічні проблеми.

Адреса: м. Гола Пристань, вул. Санаторна, 72

Посилання: http://sanatoriy-gopri.com.ua/

Зелений туризм

База зеленого туризму «Чайка» розташована в мальовничих тихих плавнях на березі Дніпра. Тут можна зайнятися риболовлею, покататися на човнах, катамаранах і не тільки. На території бази знаходиться справжній етнографічний музей, до колекції якого входять водяний млин, прядки-моталки, ковальські вироби та багато інших цікавинок.

Під фольклорну музику в затишному й прохолодному залі або на свіжому повітрі вас почастують справжньою рибальською юшкою, пампушками, ароматною козацькою кашею, свіжими овочами, картоплею, рибою та узваром.

Між іншим, тут можна влаштувати фотозйомку в національних українських костюмах.

Адреса: м. Гола Пристань, вулиця Дніпрова – 7

Посилання: http://www.chayka.kherson.ua/

Наделеко від Голої Пристані знаходиться історико-розважальний комплекс «Зелені хутори Таврії». На території діє декілька хуторів, де проводять майстер-класи ремісники. Ви можете навчитися робити ляльки-мотанки, гончарні та ковальські вироби, плести мотузки та речі із лози, варити квас та відвідати музей українського побуту.

Адреса: Р-57, 8-км траси Цюрупинськ–Гола Пристань

Посилання: http://hutora.com.ua

Чорноморський біосферний заповідник НАН України

Чорноморський біосферний заповідник – один із найбільших в Україні. Його площа становить 109 тисяч гектарів. Заповідник, заснований у 1927 році, внесений до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Територія Чорноморського біосферного заповідника поділена на три частини: лісостепову, приморську та острівну. До його складу входять три національні парки: «Білобережжя Святослава», «Олешківські піски», «Джарилгацький» та один регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська Коса». Саме вони відкриті для відвідувачів, інша територія відкрита лише для дослідників та науковців. Важливою є роль заповідника в питанні збереження рідкісних видів птахів. Тут їх живе близько 110 видів. Видовище, коли зграї здіймаються в небо, просто заворожує погляд.

Легендарною є Тендрівська коса, відома як Ахіллів біг. Вона також входить до складу заповідника. Легенди говорять, що на цій землі народився античний герой Ахілл. Саме тут на його честь проходили спортивні змагання – Ахіллеї.

2004 року біля села Бехтери Голопристанського району знайшли цілющий гейзер. На його основі створили термальний басейн, що допомогає при лікуванні різного виду захворювань.

Музей Чорноморського біосферного заповідника розташований у Голій Пристані.

Адреса офісу: м. Гола Пристань, вул. Лермонтова, 1

Сайт: http://bsbr.org.ua/

Корисні посилання