Готовність об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року

03.11.2017 12:00:15
Готовність об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року

Питання готовності об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року на сьогодні є найбільш актуальним, адже попереду зима, тож дане питання розглядалося на засіданні колегії районної державної адміністрації 31 жовтня 2017 року. Перший заступник голови районної державної адміністрації Полуекто Оксана Миколаївна розповіла, що велика, клопітка робота проведена районним відділом освіти, молоді та спорту, сектором культури та туризму, центром первинної медико-санітарної допомоги, центральною районною лікарнею, сільськими головами, керівниками шкіл, дитячих садків, закладів культури, охорони здоров’я, всіма, хто мав причетність до підготовки соціальних об’єктів до нового опалювального сезону.

Загалом робота з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та закладів соціально-бюджетної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року є задовільною. З метою підготовки всіх будівель, споруд, приміщень, комунікацій соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року проводяться поточні та капітальні ремонти зазначених об’єктів, ремонти котелень із заміною котлів, проведено перевірки систем опалення, вентиляції та водопостачання.

Також, Оксана Миколаївна розповіла, що з метою покращення надання  послуг  з  централізованого  водопостачання  та  з метою недопущення   втрат  води  комунальними підприємствами району  проводились  поточні  та  капітальні  ремонти  водонапірних веж, проводились аварійно-відновлювальні роботи, заміна  глибинних насосів та водопідйомних труб.

Якісну підготовку підприємств житлово-комунального господарства забезпечує своєчасна сплата послуг споживачами. Та нажаль станом на 01  жовтня  2017 року  заборгованість населення за послуги з водопостачання складає 176,6 тис. грн (або 40% від загальної суми нарахування по району). А от по всіх об’єктах житлово-комунального господарства району заборгованість за спожиті енергоносії відсутня.

Також, перший заступник голови районної державної адміністрації Полуекто Оксана Миколаївна, розповіла членам колегії про впровадження енергоефективних заходів на території району. Так, згідно  районної програми «Про районну Програму часткового відшкодування кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому фонді на 2017-2021 роки», станом на 01 жовтня 2017 року за пільговими кредитами до районного відділення ПАТ «Державний Ощадбанк України» звернулося 40 чоловік, до Херсонської філії ЗАТУСБ «Приватбанк» - 32 чоловіка.

Голова районної державної адміністрації Павлов Павло Семенович, підводячи підсумок з даного питання, вказав на незадовільну роботу виконкомів Новоолександрівської, Верхньосірогозької, Першопокровської, Сірогозької  сільських рад  у частині організації роботи сільських комунальних підприємств, які допустили значний борг за спожиті послуги з водопостачання. Тож необхідно терміново вирішувати питання щодо своєчасного та у повному обсязі погашення всіма категоріями споживачів заборгованості за енергоносії та комунальні послуги, в тому числі установами та організаціями, що фінансуються з місцевого бюджету.

 

Корисні посилання