Юлія Лапутіна на підсумковому засіданні Ради безбар'єрності ознайомила із проектом щодо залучення ветеранів до адаптивних видів спорту

12.12.2023 17:35:17
Юлія Лапутіна на підсумковому засіданні Ради безбар'єрності ознайомила із проектом щодо залучення ветеранів до адаптивних видів спорту

Спорт без бар'єрів” є спільним проектом Міністерства у справах ветеранів України та Міністерства молоді та спорту України. Його розроблено на підтримку здорового та активного способу життя всіх суспільних груп, у тому числі й ветеранської спільноти – шляхом залучення її представників до заняття адаптивними видами спорту.

“Маємо бути готовими гідно зустріти наших Захисників і Захисниць, створити належні умови для розвитку фізкультурно-спортивної реабілітації, що сприятиме підвищенню якості життя ветеранів війни, підтримки фізичної культури та активного способу життя. Саме з цією метою впроваджуємо проект “Спорт без бар'єрів” на підтримку здорового та активного способу життя всіх суспільних груп, в тому числі й ветеранської спільноти – шляхом залучення її представників до заняття адаптивними видами спорту”, – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час презентації проекту на підсумковому у 2023 році засіданні Ради безбар’єрності, що відбулося під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської.

Проект передбачає, зокрема, створення комплексної системи залучення ветеранів та членів їхніх родин до занять різними видами спорту, в тому числі адаптивними; розширення мережі безбар’єрних закладів, які враховують потреби ветеранів й ветеранок – осіб з інвалідністю – в містах та регіонах; забезпечення підготовки відповідних фахівців (тренерів); створення належної спортивної інфраструктури по всій країні, розвиток ветеранського спорту в закладах вищої освіти та в територіальних громадах за моделлю “рівний з рівним”.

Поінформувала Юлія Лапутіна й про виконану роботу в межах проекту у поточному році. Зокрема,

  • Забезпечено підготовку Національної збірної команди України та її участь у міжнародних спортивних змаганнях для ветеранів і поранених військовослужбовців Invictus Games 2023 у Дюссельдорфі (українські Нескорені здобули рекордні 34 медалі).
  • Триває відбір до участі в United States Air Force Trials 2024 (заявки на участь подали 256 ветеранів і військовослужбовців); вживаються заходи з організації навчально-тренувальних зборів та Всеукраїнських змагань з відбору кандидатів до United States Air Force Trials 2024.
  • Розроблено деталізовану проектну пропозицію фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни “Розвиток спорту для ветеранів”.
  • Запроваджено конкурсну фінансову підтримку Українським ветеранським фондом Мінветеранів проектів громадських організацій, спрямованих на розвиток ветеранського спорту у громадах. Зокрема, вже підтримано 161 ветеранську підприємницьку ініціативу та п’ять проектів організацій громадянського суспільства з розвитку ветеранського адаптивного спорту.
  • Напрацьовано проект Єдиної методології проведення заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів та членів їхніх сімей.

“В межах створення безбар’єрного простору в Україні Мінветеранів послідовно реалізує свій проект відповідно до визначеного плану”, – наголосила Юлія Лапутіна.

Також очільниця Мінветеранів розповіла й про плани на 2024 рік, які будуть реалізовані Міністерством в межах спільного проекту.

Зокрема,

  • Планується забезпечити 40 закладів спортивної інфраструктури у п'яти регіонах відповідним устаткуванням та спортивним інвентарем для занять адаптивними видами спорту, а також підготувати 80 тренерів.
  • Буде впроваджено Єдину методологію заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів та членів їхніх сімей, родин загиблих.
  • Підготовка та забезпечення участі Національної збірної України у міжнародних спортивних змагання United States Air Force Trials у Лас-Вегасі, штат Невада, США.
  • Спрямування 5 млн грн на фінансову підтримку Українським ветеранським фондом Мінветеранів проектів громадських організацій, спрямованих на розвиток ветеранського спорту у громадах

“Спорт для людей, які повернулися з війни та тепер адаптуються до цивільного життя, є дуже важливим, оскільки допомагає покращити як фізичний, так і психологічний стан. Регулярні тренування дозволяють зберігати психічне здоров’я та покращувати м’язову силу, гнучкість та витривалість, а також зменшує ризик розвитку хвороб, пов’язаних з малорухомим способом життя. Це актуально для всіх, особливо – для наших ветеранів й ветеранок, які отримали важкі поранення і тепер мають інвалідність”, – зазначила Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року ініціювала перша леді України Олена Зеленська. Стратегія спрямована на формування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності для всіх груп населення.

Урядовий портал



Корисні посилання