Юрій Гусєв наголосив на актуальності завершення реформи децентралізації на Херсонщині до кінця 2019 року

05.08.2019 14:58:37
Юрій Гусєв наголосив на актуальності завершення реформи децентралізації на Херсонщині до кінця 2019 року

«Питання щодо завершення реформи децентралізації в області мені часто задавали люди під час зустрічей. Крім місцевих жителів, це питання турбує і народних депутатів України, які перемогли на позачергових виборах до парламенту в мажоритарних округах. З ними я спілкувався днями. Їхня позиція одна: завершити реформу децентралізації до кінця 2019 року. Це стосується і Херсонщини», - зазначив Юрій Гусєв 5 серпня під час селекторної наради щодо обговорення шляхів вирішення актуальних питань розвитку області.

На сьогодні в Херсонській області створена 31 об’єднану територіальну громаду. До їх складу увійшло 105 сільських, селищних та міських територіальних громад, що становить 35,2%.
Повністю покрито об’єднаними територіальними громадами територію Горностаївського району. Майже завершено процедуру об’єднання громад Чаплинського району.


Фінансова децентралізація зробила незалежними місцеві бюджети від державного бюджету і створила можливості планування розвитку територій, втілення реальних проектів, спрямованих на розбудову місцевої інфраструктури, благоустрою території громад та підвищенню якості надання адміністративних і соціальних послуг.

Довідково: З 2016 по 2019 рік ОТГ Херсонщини отримали більше 200 млн грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. А це відремонтовані школи і садочки, лікарні, місцеві дороги, водогони, енергоефективні котельні і зони відпочинку в громадах.

З метою подальшого впровадження реформи, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року № 77–р затверджено План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019–2021 роки.Корисні посилання