Кавуни Херсонщини з’являться на полицях столичних супермаркетів

17.06.2017 15:58:05
Кавуни Херсонщини з’являться на полицях столичних супермаркетів

У середині серпня, коли на Херсонщині буде найактивніший час збору кавунів, до Київщини буде відправлено річковим вантажним транспортом першу пробну партію кавунів.
За 5 днів у спеціальних охолоджувальних контейнерах кавуни будуть перевозити до столиці, а далі вони будуть потрапляти на полиці супермаркетів.
Це стане можливим завдяки впровадженню пілотного проекту, мета якого покращити якість плодово-овочевої продукції у торговельних мережах України, зменшити витрати на логістику продукції з Херсонщини та налагодити збут дрібним фермерам області.


Відповідну угоду про співпрацю сьогодні було підписано між компаніями ТОВ «Нібулон», торговельною мережею «Сільпо», проектом Агентства США з міжнародної допомоги USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» та місцевими фермерами.
Рішення щодо таких перевезень було прийнято, щоб надати можливість малим та середнім підприємцям зайняти полиці супермаркетів, адже торгові мережі орієнтовані на великі товарні партії.


Як розповідає Максим Діденко, керівник департаменту «Фрукти і Овочі» ТОВ «Сільпо-Фуд», минулого року на автомобільні перевезення 1 кг кавунів витрачали 1 грн, що значно впливало на ціну. Річкові ж перевезення будуть дешевші: «Нам важливо підтримка партнерів, прозорість співпраці та організації перевезень, тому що покупці все частіше цікавляться якістю та походженням продукції, яку ми реалізуємо».
Також у реалізації проекту зацікавлений керівник проекту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» Патрік Рейдер: «Наш проект допоможе дрібним фермерам Херсонської області об’єднатися, сформувати великі партії продукції і побудувати новий ефективний ланцюжок постачання з полів Херсонщини до великих торговельних мереж. Будуть застосовані сучасні міжнародні стандарти логістики і пакування, а споживачі отримають до своїх столів більш якісний і свіжий кавун».


Завдяки співпраці ОДА та ТОВ «Нібулон» на Херсонщині активно розвивається річкова інфраструктура, яка дасть змогу зняти навантаження з доріг області та знайти нові ринки збуту в Україні херсонським фермерам .
«Ідея таких перевезень була закладена ще при плануванні перевантажувального терміналу «Нібулон», щоб надати змогу сільгоспвиробникам вийти на нові ринки збуту. Ми збережемо традицію – херсонські кавуни будуть за доступними цінами для мешканців столиці», - зазначив під час зустрічі очільник області Андрій Гордєєв.
"Компанія Нібулон займається зерновими перевезеннями, але зі своєї сторони готова забезпечити і створити усі необхідні умови на елеваторі для зберігання та транспортування кавунів", - запевнив генеральний директор компанії Олексій Вадатурський.
«Сьогодні зроблено важливий крок для забезпечення транспортування не тільки зернових культур, а й у майбутньому,  усієї плодоовочевої продукції області», - прокоментував після підписання меморандуму заступник голови ОДА Євген Рищук.Корисні посилання