Керівник Держстату Ірина Жук узяла участь у зустрічі Групи експертів зі статистики країн Східного партнерства

13.05.2016 15:20:36
Керівник Держстату Ірина Жук узяла участь у зустрічі Групи експертів зі статистики країн Східного партнерства

У період з 11 по 12 травня 2016 року в. о. Голови Державної служби статистики України Ірина Жук узяла участь у третій зустрічі Групи експертів зі статистики країн Східного партнерства, яка відбулася у м. Львів.

Основні теми заходу були присвячені практичному застосуванню національними статофісами Кодексу норм європейської статистики та Фундаментальних принципів ООН у галузі офіційної статистики. Окрему увагу було приділено Модельному закону про статистику і тому, як він може сприяти цьому процесу.

Модельний закон був затверджений на 64-й пленарній сесії Конференції європейських статистиків (квітень 2016 р.) і рекомендований для застосування національними статистичними службами в країнах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Під час засідання експерти розглянули проблеми в застосуванні Модельного закону в конкретному національному законодавчому полі, а також обмінялися особистим досвідом у цьому питанні. Зокрема, Ірина Жук виступила з доповіддю щодо особливостей і труднощів у реалізації положень цього закону з урахуванням чинного законодавства в Україні.

Крім того, обговорювалися питання інституційного середовища офіційної статистики та його відповідності принципам професійної незалежності, забезпечення якості та статистичної конфіденційності тощо.

У ході дискусій в. о. Голови Держстату представила позицію української статистики з обговорюваних питань.

Участь української сторони у зазначеному заході сприятиме зміцненню потенціалу вітчизняної статистики, підвищенню її іміджу в міжнародній статистичній спільноті, посиленню партнерських відносин з міжнародними організаціями, а також виконанню умов Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Довідково

Група експертів зі статистики створена в листопаді 2014 року в рамках Східного партнерства ЄС у межах платформи 2 “Економічна інтеграція та взаємодія з політикою ЄС” (Східне партнерство організувало чотири тематичні платформи, які керуються групами експертів у різних галузях з метою обговорення технічних питань, що стосуються наближення до європейських стандартів).

Корисні посилання